Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Veronica gaat tv via Internet ‘uitzenden’

18 mei 2000 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable

De omroepvereniging Veronica gaat zich richten op Internettelevisie. De eerste uitzending moet op 1 september volgend jaar te zien zijn, heeft voorzitter Van der Reijden verklaard.

Veronica besloot eerder dit jaar de Holland Media Groep te verlaten, waarin ook RTL 4 en 5 zitten. Veronica en HMG kwamen daarbij overeen dat de presentatoren en programma’s van Veronica bij HMG blijven, die dan ook gewoon met drie tv-zenders en een radiostation door zal gaan. De zender zou gewoon Veronica blijven heten. De vereniging verkocht haar aandelen in HMG terug aan eigenaar CLT-UFA en kreeg daarvoor een bedrag tussen de 100 en 200 miljoen gulden.
Dat de vereniging vanaf 1 september volgend jaar met televisie op Internet begint, is geen toeval. Onderdeel van de overeenkomst tussen HMG en de vereniging is dat de laatste de naam Veronica vanaf die datum terugkrijgt. HMG zit overigens een beetje in de versukkeling. Mede door de verhevigde concurrentie, onder meer door Net 5, zag de HMG-groep als enige onderdeel van CLT-UFA in het eerste kwartaal omzet en winst wat dalen.
Veronica heeft nog meer plannen. De vereniniging gaat terug naar deroots: radio. Ooit begonnen als radiopiraat, gaat Veronica volgend jaar meebieden op een van de acht commerciële FM-frequenties die het kabinet dan gaat veilen. Het kabinet bespreekt vandaag (vrijdag) een voorstel daartoe van staatssecretaris De Vries van verkeer en waterstaat en van staatssecretaris Van der Ploeg van cultuur. De commerciële omroepen zijn daar woedend over. De waarde van de frequenties is ontstaan omdat zij er een succes van hebben gemaakt. Op de veiling moeten ze gaan betalen voor een prestatie die ze zelf hebben geleverd, vinden ze. De Vereniging van Commerciële Radio-omroepen spreekt zelfs van diefstal en wil de overheid voor de rechter slepen. Volgens voorzitter Banga "gaat de dagvaarding de deur uit zodra de notitie door het kabinet is".

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    EDIC EU digitaal
    IT Strategy & Governance

    EU wil eigen it-branche ruim baan geven bij openbare aanbestedingen

    Rabobank
    AI Agents

    Rabobank: agentic ai verandert het werk van engineers enorm

    De overstap #8
    Soevereiniteit

    Opensource alleen maakt nog niet digitaal soeverein

    IT Industry news

    ASML paait personeel met 20 mille aan aandelen

    Data & AI

    Kort: EU dwingt Google tot meer open Android, geld zoek bij Knaken, Meta gek op privé-data (en meer)

    IT Strategy & Governance

    To­mor­row­land 2026: uitverkocht festival is magneet voor online fraude

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs