Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Oracle: "bestandssysteem MS verouderd"

30 mei 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De haren van Bill Gates zouden ongetwijfeld recht overeind hebben gestaan als deze Microsoft-topman aanwezig zou zijn geweest bij de door Oracle georganiseerde lunch tijdens Idevelop2000 in de RAI.

Volgens René Bonvanie, vice-president marketing, kan met de komst van het Internet File System (IFS) van Oracle het bestandssysteem van de concurrent de prullenbak in.
Het IFS van Oracle lijkt in eerste instantie op het Windows bestandssysteem, omdat het net als het concurrerende product toegankelijk is via een netwerkverkenner. Ook herbergt het een webbrowser, heeft het FTP-functies en een email-cliënt. Het grote verschil met bestaande producten is dat IFS alle bestanden, of het nu om webpagina’s, email, spreadsheets of XML-bestanden gaat, op in een database. Daarnaast kunnen gebruikers met een ‘developer kit’ zelf applicaties ontwikkelen.
"Het Windows bestandssysteem kent de afgelopen jaren weinig innovatie", zegt Bonvanie. "Hoewel Windows goed is in het gebruiken en bewaren van gegevens, is het zoeken in een Windows-systeem hopeloos verouderd. Oracle biedt hiervoor een betere oplossing. Anders dan bij Windows is het bestandstype bij Oracle niet bepalend. Een document dat is opgeslagen als Word-document kun je in de Oracle-omgeving gewoon opvragen als XML-document zonder specifieke cliënt-software. De truc die wij gebruiken is de stylesheet, waarin gebruikers het document opvragen."
Volgens Bonvanie zal Oracle, Sun en Microsoft binnen twee jaar tijd voorbij streven wat betreft gebruikers. "Dat heeft te maken met onze formule, die inhoudt dat al onze software gratis op te halen is. Dat deze formule werkt blijkt uit het feit dat het product binnen anderhalve week tijd al door zestig duizend mensen opgevraagd is." Op 28 juni brengt Oracle een Internet Application Server op de markt. Deze server moet de applicatieontwikkeling vereenvoudigen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    IFS leidt dans om industriële ai: ‘De volgende revolutie is robotica’

    innovatie
    Innovatie & Transformatie

    66 miljoen voor innovatie met ai

    zorg ai
    Data & AI

    Kort: Zorg-ict beweegt van capex naar opex, Nederlandse ai-startups halen geld op, Franse llmaas (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Extra geld voor Nederlandse ruimtevaart

    Cloud & Infrastructuur

    Private 5G groeit uit tot ruggengraat van industriële digitalisering

    Security & Awareness

    Kort: Herstel ot-cyberindicent duurt weken, Conclusion weg als hoofdsponsor FC Utrecht (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs