Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Gebrek aan Internet-visie bij bedrijven

15 juni 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Internet is een belangrijk onderwerp voor het management van grote Nederlandse ondernemingen. De bereidheid flink te investeren is er, maar slechts weinig bedrijven hebben een duidelijke strategie.

Die conclusie trekt onderzoeker Marco Gianotten in zijn boek ‘de-onderneming.com’, de weerslag van ruim honderd interviews met Nederland topmanagers over de Internetstrategie van hun ondernemingen. Er zijn een paar belangrijke obstakels, constateert Gianotten. Ten eerste is bij de managers nauwelijks bekend hoe Internet de relatie van hun bedrijf met de klanten verandert. Daarnaast is de organisatiestructuur en cultuur niet ingesteld op Internet. Afzonderlijke afdelingen willen graag in Internet investeren, maar op voorwaarde dat ze hun functioneren verder niet tegen het licht hoeven te houden. De rol van de verschillende afdelingen in de nieuwe economie wordt niet ter discussie gesteld, waardoor de reikwijdte van de initiatieven veelal beperkt is. Om dat probleem te omzeilen stoppen veel bedrijven hun Internetafdelingen in een nieuw bedrijf, dat niet wordt gehinderd door de gevestigde belangen in de moederonderneming.
Ten derde zien veel bedrijven Internet nog steeds als een bedreiging in plaats van een nieuwe kans. Dit geldt met name voor ondernemingen in informatie-intensieve branches die opereren binnen de landsgrenzen in wettelijk gereguleerde markten. Zij dreigen hun monopolies of oligopolies immers kwijt te raken. De bereidheid tot verandering is daar dus klein.
Het onderzoek ‘de-onderneming.com’ is uitgevoerd door het kennisplatform Topmanagement en IT, dat is opgericht om leidinggevenden bij te staan in de besluitvorming over informatietechnologie. Het boek is de weerslag van het nu voor de vierde keer gehouden jaarlijkse onderzoek naar actuele thema’s voor grote ondernemingen in informatietechnologie.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    halfgeleider
    Innovatie & Transformatie

    Fabriek voor fotonische chips versterkt Nederlandse halfgeleiderwaardeketen

    Data & AI

    AI Coalitie 4 NL: investeer 5 miljard in Nederlandse ai

    Data & AI

    Tomaten-tech

    Nexperia
    Cloud & Infrastructuur

    Chinese eigenaar Wingtech wil controle terug over Nexperia Nijmegen

    Innovatie & Transformatie

    Nieuw Actieprogramma Duurzame Digitalisering

    Carrière

    Computable Awards: de hoogmis van de ict-sector

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs