Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Internet is niet alles, maar het werkt!

19 juni 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Vanuit technologisch oogpunt is Internet een groot tranendal, maar de vraag hoe het beter kan, is al door de praktijk ingehaald. Een non-discussie, zo bestempelen de Nederlandse Internet-goeroes de kwestie.

Tijdens het ‘Grote Goeroe debat’ in een oververhitte zaal van hotel Arena te Amsterdam kwam vanuit de goed gevulde zaal de vraag naar de toereikendheid van Internet. "Eigenlijk is Internet nooit bedoeld voor de manier waarop we het nu gebruiken", was de strekking van zijn vraag.
Peter Vervest, directeur D-Age en hoogleraar aan de Erasmus-universiteit, pakte de handschoen op. "U heeft volkomen gelijk. Technologisch is Internet een groot tranendal, maar ja, iedereen gebruikt IP, er zijn veel problemen, maar ik moet zeggen dat Cisco met leuke oplossingen komt. Breedband is op komst. Het kan natuurlijk beter, maar de praktijk dicteert." Gerard van Vliet, directeur van Integration, sloot zich bij hem aan.
Andere goeroes achter de tafel waren Hans Appel, visionair bij Sun Microsystems, Pynsk Bosker, onderzoeker bij Iquip Verkenningsinstituut Nieuwe Technologie, en Daniel Erasmus, consultant. Ben Tiggelaar, eveneens consultant, liet zijn stoel onbezet.
Vergezichten op de Nederlandse Internet-toekomst vielen er nauwelijks op te tekenen uit de monden van de alweters gisteravond gedurende het debat dat de Isoc met zekere regelmaat organiseert. Het was wellicht te warm voor verhitte discussies. Van Vliet viel nog even uit naar de overheid, die veel te weinig geld beschikbaar stelt om de digitale trapveldjes echt te laten uitgroeien tot voetbalvelden van olympische afmetingen. "Niemand bij de overheid heeft ook maar enig idee waar het om gaat bij Internet", stelde hij. Waarop de overige discussianten dit relativeerden door te zeggen dat dit toch niet helemaal waar is.
Natuurlijk ontbraken de opmerkingen over de ‘Jan Salie-geest’ in Nederland niet en was er lof over de Amerikaanse ondernemingsdriften. "Iemand die in Nederland als statutair directeur een faillissement heeft doorgemaakt, mag de eerste vijf nergens meer statutair directeur zijn. Als je dat in de VS vertelt, vallen hun monden spontaan van verbazing open", aldus Vervest.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    later digitale hub
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederland dreigt digitale hub-positie te verliezen, grondrechten in de ai-verordening (en meer)

    agentic ai
    Data & AI

    Fundamentele transformatie in 2026 door agentic ai

    Innovatie & Transformatie

    Neuro-adaptieve ai: volgende tech-revolutie start in Delft en Berlijn

    Data & AI

    Waarom AWS een oude server te pletter liet vallen

    Innovatie & Transformatie

    Atos breidt voetbal-activiteiten uit naar Zuid-Amerika

    test
    Innovatie & Transformatie

    Van interne tests naar succesvol extern gebruik

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs