Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

MKB investeert dit kwartaal meer in IT

25 juni 2000 - 22:003 minuten leestijdActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Ondernemers in het midden- en kleinbedrijf plegen de komende maanden meer IT-investeringen. Van de bedrijven geeft 60 procent aan te zullen investeren in IT. Dat is 3 procent meer dan in het eerste kwartaal. Ook de uitgaven aan telecommunicatie groeien: 33 procent stelt hierin te investeren, tegen 29 procent in het eerste kwartaal.

Dit blijkt uit onderzoek van MKB-Nederland onder 4129 bedrijven. Een stijgend aantal ondernemers kijkt met vertrouwen naar het investeringsklimaat, aldus de organisatie. De telefonische enquête beperkte zich tot bedrijven met minder dan 250 werknemers. De uitbreidingen zijn vooral te verwachten in de sectoren dienstverlening en groothandel.
"De kans op een tweede automatiseringsgolf bij het mkb is groot", stelt onderzoeker Ton Ravesloot. De eerste golf vond midden jaren tachtig plaats, gericht op verbetering van de automatisering binnen de bedrijven. Ravesloot is verheugd over het vertrouwen dat de ondernemingen hebben in de groei van de economie. De investeringsgolf is deels een poging om de groeiende vraag via automatisering aan te kunnen; de personeelskrapte is nog net zo dringend als in het eerste kwartaal. Ondernemers hielden volgens de onderzoeker in het eerste kwartaal ‘hun kruit droog’ om te zien of 2000-problemen de kop op zouden steken, terwijl ze net zo optimistisch waren over het economisch klimaat.
Volgens een inventarisatie bij Amsterdamse ondernemers door MKB-adviesorganisatie Syntens hebben de kleinere minder goede verwachtingen van elektronische handel. Veel ondervraagden beschikken over een website, maar zijn over het gebruik ervan ontevreden. De Syntens-onderzoekers wijten de afwachtende houding aan een verkeerde aanpak. De sites zijn niet gemaakt op basis van een duidelijk plan, maar dienen slechts als informatiekanaal en visitekaartje. De helft van de respondenten had niet nagedacht over de plaats van de site in de bedrijfsstrategie. Dat vervolgens klanten en relaties wegblijven, maakt de bedrijven nog meer aan het twijfelen over deze IT-toepassingen.
Ravensloot herkent de resultaten van dit onderzoek. Volgens zijn eigen cijfers gebruikt 45 procent van de mkb-bedrijven met minder dan vijf medewerkers Internet en elektronisch goederen bestellen. Bij vijf tot twintig werknemers is dat 66 procent, en bij twintig tot honderd werknemers 80 procent.
Hij merkt bij het mkb veel interesse en vraag naar e-handelsmogelijkheden, maar ziet mislukkingen wanneer men te hard van stapel loopt. Ondernemers zijn snel enthousiast, maar keren hun website na een paar maanden teleurgesteld de rug toe, als de verkoopcijfers niet stijgen. "Bekijk je zo’n site, dan is het vaak niet meer dan een foto van de ondernemer voor zijn zaak met een lijst van producten. Je hebt geluk als er nog een email-adres bijstaat.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    later digitale hub
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederland dreigt digitale hub-positie te verliezen, grondrechten in de ai-verordening (en meer)

    agentic ai
    Data & AI

    Fundamentele transformatie in 2026 door agentic ai

    Innovatie & Transformatie

    Neuro-adaptieve ai: volgende tech-revolutie start in Delft en Berlijn

    Data & AI

    Waarom AWS een oude server te pletter liet vallen

    Innovatie & Transformatie

    Atos breidt voetbal-activiteiten uit naar Zuid-Amerika

    test
    Innovatie & Transformatie

    Van interne tests naar succesvol extern gebruik

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs