Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Partnerschap KPN bij Umts-veiling onderzocht

04 juli 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman

Verkeer en Waterstaat onderzoekt de samenwerking van KPN en het Hongkongse conglomeraat Hutchison Whampoa voor de veiling van Umts-frequenties die morgen start.

Die veiling moet miljarden guldens opbrengen. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat wil voorkomen dat bedrijven via samenwerking de veiling manipuleren. Volgens het ministerie wordt ook de NMA (Nederlandse Mededingings Autoriteit) betrokken bij de beoordeling van de deal. Volgens een woordvoerder is het niet zeker dat er morgen al een besluit valt, maar loopt het onderzoek dan gewoon tijdens de veiling door.
DeFinancial Times meldde gisteren dat KPN en NTT Docomo een belang van 35 procent kopen in de Britse dochter van Whampoa TIW, die voor 6,7 miljard dollar een Umts-vergunning heeft verkregen. Daarvoor zullen ze tussen de 1,5- en twee miljard dollar betalen. KPN krijgt 15 procent en Docomo 20 procent, aldus de krant.
KPN bevestigde de samenwerking gisteren, maar wilde niet zeggen hoe die er precies uit ziet. KPN heeft al eerder laten weten dat het koste wat kost een Umts-licentie in Nederland wil kopen. Het Nederlandse bedrijf biedt ook straks mee in Duitsland via GSM-dochter E-Plus. In Groot-Brittannië stond KPN in eerste instantie buitenspel nadat het er niet in slaagde Orange te kopen. Via Whampoa krijgt de Nederlandse telco daar echter nu alsnog voet aan de grond. Mét KPN rukt ook NTT Docomo op, dat een paar maanden geleden voor elf miljard gulden een belang van 15 procent nam in KPN Mobile. Het Japanse bedrijf biedt al met doorslaande succes mobiel Internet aan in zijn thuisland.
Eén van de overgebleven mededingers voor de veiling is nieuwkomer Versatel. Deze telco is bang dat de vijf Nederlandse operators voor mobiele telefonie alles zullen doen om de vijf frequenties te bemachtigen. Omdat Versatel als enige geen kapitaalkrachtige partner achter zich heeft staan, vreest het bedrijf straks achter het net te vissen. Daarom wil het dat één van de frequenties speciaal voor nieuwkomers wordt vrijgemaakt, zoals ook in Groot-Brittannië is gebeurd. Het ministerie wil daar echter niet aan voldoen. Daarom stapt Versatel naar de bestuursrechter, zo maakte het bedrijf gisteren bekend. Eerder stuurde Versatel ook al een klacht naar de Europese Commissie.
Volgens een woordvoerder is Versatel nog in onderhandeling met een aantal partners, maar zal het bedrijf in elk geval morgen gaan meebieden.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Ontploft

    Cloud & Infrastructuur

    Delfts Qualinx krijgt 20 miljoen voor doorbraak in zuinige chips

    Software & Development

    Werner Vogels (cto Amazon): ‘Vibe coding zonder menselijke controle is gokken’

    Cloud & Infrastructuur

    Nederlandse ict-sector blijft robuust ondanks afkoelende groei

    Cloud & Infrastructuur

    Nvidia lanceert nieuw ai-platform voor datacenters

    Innovatie & Transformatie

    Laatste week voor de Computable Kerstpuzzel 2025

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs