Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Amerikanen domineren Nederlandse crm-markt

22 augustus 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

IDC constateert dat de Nederlandse crm-leveranciers (customer relationship management) overvleugeld raken door hun Amerikaanse concurrenten.

Onderzoeksbureau IDC ziet de grote achterstand op het gebied van nieuwe ontwikkelingen in de registratie van klantencontacten als de belangrijkste oorzaak van de tegenwind. "In Nederland wordt de noodzaak van volledig geïntegreerde crm nog te vaak onderschat", aldus IDC-analisten Stan Koeleman en Luuk Bruna. "In Nederland is ‘customer relationship management’ nog vaak synoniem aan database-marketing. Deze groep leveranciers is hard onderuit gegaan." Andere partijen realiseren zich dat de concurrentie in het hogere segment van de markt niet vol te houden is en trekken zich terug op de middenmarkt.
De totale Nederlandse crm-markt groeide het afgelopen jaar met 33 procent naar 1,2 miljard gulden. Dienstverlening neemt verreweg het grootste gedeelte van deze omzet voor zijn rekening. De software-poot kent daarentegen wel een hogere groei (45 procent tegenover 25 procent). Deze markt wordt op dit moment gedomineerd door Siebel, Baan en Oracle, waarbij vooral Baan in een vrije val terecht komt. De meeste klanten en partners hebben alles wat met het bedrijf te maken heeft de wacht aangezegd, aldus het onderzoeksbureau. Siebel is veruit de sterkste groeier, geheel in lijn met de internationale ontwikkelingen. De positie van Vantive en Clarify is een stuk minder, na hun respectievelijke overname door Peoplesoft en Nortel.
De grote consultancy-bedrijven kiezen ervoor om zich te specialiseren in een beperkt aantal pakketten, waardoor zij hun crm-expertise beter kunnen coördineren. De heer Bruna verwacht dat de andere partijen dit voorbeeld zullen volgen en dat er daarom uiteindelijk plaats is voor hooguit drie of vier software-spelers in het hogere segment van de crm-markt. Andere partijen wacht een overname, een niche-marktpositie of een plaats op de middenmarkt. "We verwachten dat daar in 2001 een stevige slag zal plaatsvinden", aldus Bruna.
De dienstverlening rond crm ligt nog relatief open. Een groot aantal partijen heeft elk een klein marktaandeel. Cap Gemini zal na de fusie met Ernst & Young Consulting zijn positie zeker versterken. Toch liggen er voor alle IT-dienstverleners kansen voor het oprapen. "Dienstverleners met een groot erp-klantenbestand maken een goede kans om een sterke positie te verkrijgen in de crm-markt", aldus Koeleman.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Stemmen voor digitalisering…? Blijf maar thuis

    Innovatie & Transformatie

    Zwarte lijst VS bedreigt tech-samenwerking: VVD eist maatregelen

    Innovatie & Transformatie

    Datacenterbranche heeft sentiment tegen zichzelf gekeerd

    datacenter
    Data & AI

    Kort: Voor quantumwetenschap is Nederland top, overnamegolf datacenters voorbij? (en meer)

    Onderwijs Tech
    Innovatie & Transformatie

    Surf presenteert 50 technologietrends die onderwijs en onderzoek vormgeven

    Nexperia
    Cloud & Infrastructuur

    Nederland en China zoeken uitweg in escalerende Nexperia-crisis

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs