Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Erp-specialist SSA op bescheiden voet verder

28 september 2000 - 22:003 minuten leestijdActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

SSA, leverancier van software voor bedrijfsautomatisering (erp), maakt een doorstart onder de naam SSA Global Technologies.

SSA nieuwe stijl gaat zich toeleggen op het overhevelen van klanten naar elektronische handel. Vorig jaar boekte SSA een omzet van 316 miljoen dollar en een verlies van 90 miljoen dollar. Begin dit jaar was het bedrijf failliet, maar eind juli schoten investeerders Gore Technologies en Cerburus Equity de 20-jaar oude erp-leverancier te hulp. Zij zijn nu respectievelijk voor 20 en 60 procent eigenaar van het bedrijf. De overige 20 procent is in het bezit van het vorige management.
Victor Shepherd is de nieuweceo van SSA Global Technologies. Hij wil bescheiden van start gaan. "Een paar jaar geleden boekte het bedrijf nog een omzet van 500 miljoen dollar. Voor dit jaar is de prognose een omzet van 200 miljoen dollar en tien procent winst."
De slechte resultaten van SSA zijn vooral toe te schrijven aan de problemen met het vlaggeschip van het bedrijf, het erp-pakket Bpcs. Een ex-werknemer van SSA geeft toe dat het intern bekend was dat het product in de praktijk kuren bleef vertonen. Om het pakket in de lucht te houden was permanent ondersteuning nodig.
Shepherd reageert korzelig op de stelling dat de slechte kwaliteit van Bpcs tot de rode cijfers van de afgelopen jaren leidde. "Over het verleden wil ik niet te veel praten. Belangrijker is dat de nieuwe versie 6 van Bpcs maar liefst op 600 punten is verbeterd."
Een opmerkelijke koerswijziging van de erp-leverancier is het ontwikkelen van een Bpcs-uitvoering voor Microsofts Windows NT. Die software moet voor het einde van dit jaar verschijnen. SSA was voorheen altijd gericht op het AS/400-platform van IBM. Op die systemen heeft de erp-leverancier in Nederland klanten als Johma en Van Leer.
Shepherd geeft toe dat het voortbestaan van SSA te danken is aan de bestaande klanten (6500 wereldwijd) die het bedrijf ondanks de problemen trouw bleven. Die trouw is voor een deel uit nood geboren. Shepherd: "Een bedrijf dat voor een bepaald erp-pakket kiest, bindt zich in principe voor jaren. Niet alleen is de aanschaf duur, ook het implementeren is ingewikkeld."
Volgens Shepherd zijn er van de 6500 klanten maar twee naar een andere leverancier gegaan. Hij beseft echter maar al te goed, dat SSA nu iets moet laten zien. "Wij zullen die trouw belonen door klanten beter te helpen dan in het verleden. Daarvoor hebben we onder andere een modelleerhulpmiddel gebouwd waarmee klanten hunlegacy-systemen geschikt kunnen maken voor e-handel."
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Wat maakt een bedrijf een échte High Performer?

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs