Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Beveiligingsgaten websites gangbare praktijk

03 oktober 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

In ieder programma zitten fouten. Hoe klein de fout ook is, vroeg of laat wordt hij ontdekt. Bij een beveiligingslek in een website kunnen de gevolgen enorm zijn.

Remko Stouthart, Certified Inprise Consultant voor de programmeer-tool Borland Delphi en Microsoft Certified Professional voor SQL Server, heeft diverse lekken geconstateerd bij websites. In deComputabledie vrijdag aanstaande uitkomt (week 40, 6 oktober 2000) geeft hij beveiligingstips voor websites die gebruik maken van het besturingssysteem NT Server, in combinatie met Internet Information Server (IIS), ASP-technologie (Active Server Page) en SQL Server. Hoewel dit een krachtig platform is voor het ontwikkelen van dynamische websites, kan een kleine fout in de configuratie of code grote gevolgen hebben voor de veiligheid van de site.
Een van zijn aanbevelingen is om een goede standaard foutafhandeling in te stellen met een doorverwijzing naar bijvoorbeeld de hoofdpagina van de website. Hij raadt aan foutmeldingen die optreden tijdens het ophalen van de ASP niet te tonen in de browser van de bezoeker. Met behulp van deze meldingen kan een ervaren programmeur vrij gemakkelijk achterhalen of, en zo ja welke, mogelijkheden er zijn om de betreffende website te hacken.
De website van Automatisering Gids is eind augustus enige tijd uit de lucht geweest, doordat foutinformatie gebruikt is om enkele ASP-bestanden van een andere naam te voorzien. Hierdoor waren nieuwsberichten een paar uur niet op te vragen. Ook is de gehele website in dezelfde periode een weekeinde uit de lucht geweest, nadat door derden het wachtwoord van de beheerder was aangepast.
De website van Delphi Informant Magazine (http://www.delphizine.com) toont in geval van een ’time-out’ naar de database de volledige naam van het bestand waarin de fout is opgetreden. In dit bestand blijken gebruikersnaam en wachtwoord van de beheerder te staan, met alle gevolgen voor het veranderen van deze cruciale informatie van dien. Ook de website van MSI, fabrikant van moederborden, vertoont een behoorlijk lek. De gebruikersnaam waarmee de verbinding naar SQL Server wordt gemaakt is in een standaard foutmelding te lezen. Dit gegeven is voldoende om het wachtwoord te wijzigen, met een vastgelopen website als resultaat.
 

Meer over

Exploits

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Coalitieakkoord: via WBSO stimulering ai-ontwikkeling

    Data & AI

    OpenAI jaagt op miljarden voor megabeursgang terwijl ai-wedloop escaleert

    Innovatie & Transformatie

    HvA test quantumsensoren voor toezicht op Noordzee

    Data & AI

    De ai-versnelling: het draait om bedrijfswaarde, niet om de hype

    ASML
    Innovatie & Transformatie

    Bonden verbijsterd over drastische reorganisatie bij ASML

    Innovatie & Transformatie

    Zorgsector laks met naleving NEN-norm voor informatiebeveiliging

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs