Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

VNU en FNV beginnen loonwijzer voor vrouwen

05 oktober 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman

De vakcentrale FNV en uitgever VNU publiceren sinds donderdag op hun websites een vragenlijst voor werkende vrouwen over het loon dat zij verdienen.

Zo kunnen zij hun loon vergelijken met dat van vrouwelijke collega’s. "Vertel ons uw salaris, en wij vertellen u wat uw collega verdient", luidt de boodschap.
De VNU-bladen Libelle, Margriet, Viva en de FNV-bladen nemen in een gezamenlijke oplage van 2 miljoen de vragenlijst op papier mee. De respons daarop moet voor een groot aantal beroepen gedetailleerde informatie opleveren, die wordt gevoegd bij de naar verwachting ongeveer 50.000 werkende vrouwen hun gegevens online melden. FNV en VNU hopen zo vrouwen te ondersteunen in salarisonderhandelingen en hun positie op de arbeidsmarkt.
De wijzer is een initiatief van de grootste vakcentrale FNV en Vrouwonline, het populaire vrouwenportaal van uitgeverij VNU Tijdschriften. Onderzoeker Tijdens van de Universiteit van Amsterdam gaat alle gegevens analyseren. Hoe meer respons er komt, des te betrouwbaarder worden de adviezen op de websites.
Voor mannen bestaat al langer een vergelijkbare loonadviseur: het salariskompas van Intermedair.nl (sinds kort newmonday.com).
Deze database is echter vooral gevuld met de salarisgegevens van hoger opgeleide mannen. Voor vrouwen wordt dit de eerste mogelijkheid hun salaris gedetailleerd te vergelijken met dat van collega’s. De ontwikkeling van een mannenloonwijzer (ook voor laagopgeleiden) is in voorbereiding.
Volgens onderzoek van het ministerie van sociale zaken en werkgelegenheid verdienen vrouwen in soortgelijke functies ondanks alle wettelijke maatregelen nog altijd minder dan mannen. Dat verschil is in sommige branches zelfs een kwart van het totale loon.
Volgens onderzoekers komt dat voor een deel voort uit traditionele opvattingen, maar het feit dat vrouwen minder onderhandelen over hun salaris is ook een factor van belang. Vrouwen hechten minder aan het salaris dan mannen. Voor mannen is werk primair een bron van inkomen, voor vrouwen is plezier in het werk vaak belangrijker dan de hoogte van het salaris.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Wat maakt een bedrijf een échte High Performer?

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs