Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Dot-commer als logistiek dienstverlener

26 oktober 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
redactie Computable
redactie Computable

Ecom-factory noemt zich het eerste logistieke bedrijf in Nederland dat zich puur gaat toeleggen op dienstverlening aan bedrijven in de elektronische handel.

Vanaf begin volgend jaar moeten de eerste via Internet bestelde zendingen vanuit het distributiecentrum in Veldhoven hun weg naar de klant vinden.
Directeur Paul Hendriks van Ecom-factory heeft er alle vertrouwen in dat zijn onderneming een succes wordt. Zo vindt hij het niet nodig bij zijn oude werkgever Docdata, distributeur van cd’s eens te polsen of het mogelijk was de logistiek bij zijn nieuwe bedrijf onder te brengen. Evenmin wil hij garen spinnen bij het feit dat investeerders in zijn bedrijf tevens grondleggers waren van Boxman. Geen ongelukkige gedachte, zo blijkt nu bij de ondergang van laatstgenoemde.
Wie wel van de diensten van Ecom-factory gebruik gaan maken, wil Hendriks nog niet aan de buitenwereld prijsgeven. Net zo min laat hij zich verleiden tot het bekendmaken van de namen van partners waarmee Ecom-factory gaat werken. Op de eerste plaats vervoerders, want het pure transport besteedt het beginnende bedrijf in ieder geval uit. Ook betalingsafhandeling, IT-dienstverlening of direct-marketing sluist Ecom-factory graag door naar partners. Maar zeker is volgens Hendriks dat de eerste klanten hebben toegehapt en de gesprekken met partners in een afrondende fase zijn.
De zogenaamde fulfillment aan bedrijven die via Internet verkopen aan particulieren en andere bedrijven, is volgens Hendriks op dit moment nog een zwaar onderschat aspect van het ondernemen op Internet. "Bijna alle nieuwe initiatieven doen zich voor aan de verkoopkant." Wat er achter de coulisses gebeurt om aan de wens van de klant te voldoen, krijgt volgens hem veel minder aandacht. Daar gaat het dan ook vaak fout.
Want achter de website hoort een complex aan diensten te steken, om een Internetorder naar behoren te kunnen verwerken. Een order moet ontvangen, verwerkt, verzameld en verstuurd worden, er is een klantenservice nodig, betaalprocessen moeten afgehandeld worden. "Wat dat betreft bestaat er in Nederland nog helemaal niets op een redelijke schaal", aldus Hendriks.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Delftse QuantWare bouwt grootste quantumprocessor-fabriek

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ‘Ai-ontslagen’ betekenen zelden hoger rendement, ai moet maak­in­du­strie verslimmen (en meer)

    Software & Development

    SaaS‑po­ca­lyp­se: wie overleeft de ai-golf?

    Data & AI

    UWV stopt met Le Chat, start proef met Copilot

    Innovatie & Transformatie

    Google zet alles op Gemini Enterprise: ambitie, architectuur én een leger consultants

    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van Max en Vera

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs