Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Steeds meer liefhebbers voor breedband

31 oktober 2000 - 23:00ActueelIT Strategy & Governance
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman

De snelheid van een breedband Internet verbinding is voor veel Internet-gebruikers nog steeds de voornaamste reden om het te gaan gebruiken.

Dit blijkt uit een onderzoek uitgevoerd in opdracht van NOB Nieuwe Media en de kabelvereniging Vecai. Volgens het tweede onderzoek – het eerste vond plaats in het voorjaar – blijkt dat twee van de drie telefoonlijninternetters die, bijvoorbeeld via hun werk, bekend zijn met de mogelijkheden van breedband, van plan zijn om over te stappen op het snellere maar ook veel duurdere netwerk.
Opmerkelijk is dat bijna de helft van de kabel- en Adsl-internetters tevreden is over de snelheid. Dat staat in schril contrast met de lawines van klachten die de aanbieders van kabelinternet, met name UPC en Casema, over zich heen hebben gekregen.
Vooralsnog worden snelheid, vaste (en dus bekende) kosten en continue beschikbaarheid door de ‘smalbandgebruikers’ genoemd als redenen om in de toekomst over te stappen op breedband Internet. Andere extra mogelijkheden zoals het kijken naar streaming video en video on demand, het luisteren naar online radio, het (live) volgen van evenementen en meer interactie-mogelijkheden, noemt men niet of nauwelijks. Voor deze extra’s zijn de ondervraagde internetters ook niet bereid extra te betalen.
Volgens zes van de tien smalbandgebruikers die bekend zijn met breedband, heeft breedband de toekomst. Bijna de helft van de breedbandgebruikers en een kwart van de smalbandgebruikers is van mening dat breedband een belangrijke rol zal gaan spelen in hun dagelijkse leven. Meer dan de helft van beide groepen gelooft zelfs dat breedband in de toekomst het gebruik van de traditionele media zal doen afnemen.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Networking

    Supersnel internetten via de kabel in Naaldwijk

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs