Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

EZ: Lat moet hoger voor ICT-stimulering

07 november 2000 - 23:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Nederland scoort op een aantal punten onder het Europees gemiddelde van een kennissamenleving. Daarom is extra stimulering van ICT-toepassing nodig.

Afgelopen maandag heeft minister Jorritsma de notitie `De Digitale Delta; e-Europe voorbij’ gepubliceerd. Deze volgt de internationale ICT-Toets 2000 op waarin Nederland matig uit de bus is gekomen.
Het kabinet geeft in de notitie aan dat als Nederland hoge ambities wil hebben op het gebied van de informatiemaatschappij verdere stimulering van ICT geboden is.
Voor deze acties stelt het kabinet 932 miljoen gulden extra beschikbaar. Het geld is reeds in de begroting voor 2001 opgenomen.
Extra inspanningen zijn aangekondigd voor het onderwijs, de (semi-) publieke sector, ICT-onderzoek en innovatie, veiligheid en integratie van netwerken en communicatie, bevordering van ICT-toepassingen in het bedrijfsleven (mkb) en e-cultuur en content.
Uit de internationale ICT-Toets 2000 komt Nederland matig uit de bus. Als sterkte komen vooral de moderne en kwalitatief goede elektronische- en telecominfrastructuur en de hoge mate waarin Nederlanders op deze netwerken zijn aangesloten. De zwakten zijn echter op meerdere gebieden te vinden. Hier wordt het lage aantal wetenschappelijke publicaties en octrooien genoemd. Dit wordt gezien als een bedreiging voor een toekomstig sterke kennispositie in ons land. Verder komt naar voren dat het gebruik van ICT en Internet in het onderwijs en het mkb lager ligt dan het Europese gemiddelde. Ook kampt Nederland met een groot tekort aan informatici, ondanks een relatief grote IT-beroepsbevolking.
Het ministerie van economische zaken is van mening dat het ICT-beleid naar een hoge versnelling moet. Het blijkt dat uitvoering van de agenda uit de Digitale Delta van 1 juli 1999 niet voldoende is om de Nederlandse positie ten opzichte van andere internationale top ICT-landen te versterken. Met het versturen van de notitie wil Minister Jorritsma de overheid aanmoedigen om ‘de lat hoger te leggen’.

Tania Veldkamp

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor...

    Digitale soevereiniteit staat hoog op de agenda van Nederlandse overheden en bedrijven. Maar voor grote organisaties is afscheid nemen van Amerikaanse hyperscalers niet altijd nodig of realistisch. Cruciaal is keuzevrijheid...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Europa wil minder Amerikaanse tech, maar blijft afhankelijk

    Cloud & Infrastructure

    Explosie in Israëlische fabriek en zwakke pc-markt teisteren Intel

    IT Industry news

    Kort: Grootste cryptodiefstal ooit treft Binance, Wolters Kluwer vangt 40 miljoen voor Steuertipps (en meer)

    Pim de Witte
    IT Strategy & Governance

    Jonge techmiljardair Pim de Witte wil vooral grip houden op ai

    IT Strategy & Governance

    ‘Pushing Boundaries’ centrale thema Computable Awards 2026

    Cloud & Infrastructure

    Alphabet ziet kasgeld opdrogen door ai-race

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs