Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Informatica-onderzoekers verenigen zich

06 december 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Teus Molenaar
Teus Molenaar

Vrijwel alle wetenschappelijke onderzoekers in de informatica hebben zich verenigd in het Informaticaonderzoek Platform Nederland.

Het IPN wil de politiek verleiden tot meer investeringen in dit studieveld.
Het IPN gaat de Nederlandse inspanningen op het gebied van informatica-onderzoek coördineren. Leidraad daarvoor is de Nationale Onderzoeksagenda Informatica waarin staat welke programma’s prioriteit verdienen, zoals software engineering of kennisontsluiting van bijvoorbeeld digitale bestanden van het Rijksmuseum. Het platform wil tevens het cement zijn tussen diverse inspanningen die op verschillende instituten worden verricht.
Belangrijk motief voor oprichting van het platform is de door de overheid met de mond beleden steun aan ontwikkeling van de digitale samenleving. In officiële nota’s als De Digitale Delta (1999) en ‘e-Europe voorbij’ (2000) geeft het kabinet hoog op over de kennismaatschappij. De beurs blijft evenwel, tot groot verdriet van IPN, grotendeels gesloten. "Investeringen in kennis en innovatie zijn gering", stelt het platform. "Hoewel informatica het fundament van de informatiemaatschappij vorm en een bron is voor economische groei hebben alle publiek gefinancierde kennisinstellingen samen slechts circa 300 informatica-onderzoekers in vaste dienst. In verwante disciplines werken nog eens zo’n 150 informatici. Ook het NWO-budget voor informatica (circa 5,5 miljoen gulden) blijft nog ver achter bij het wetenschappelijke en maatschappelijke belang van de informatica." NWO staat voor Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek.
De oprichters van het Informaticaonderzoek Platform Nederland zijn de onderzoeksscholen ASCI (Advanced School for Computing and Imaging), IPA (Institute for Programming Research and Algorithmics), Logica, SIKS (School for Information and Knowledge Systems), TGS (Telematics Graduate School), het NWO-onderzoeksinstituut CWI, de NWO-adviescommissie ACI en de NWO-Technologiestichting STW.
ASCI wordt gevormd door TUD, UL, UvA en VU. IPA is een bundeling van TUE, KUN, RUG, UL, UU en VU. Logica bestaat uit UvA, KUB, KUN, RUG, UU en VU. SIKS is samengesteld uit VU, CWI, EUR, KUB, TUD, TUE, UL, UM, UT, UU en Uva. TGS is te vinden op de UT.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Den Haag lanceert ‘I-Visie 2035’: digitale dienstverlening in dienst van inwoner

    Innovatie & Transformatie

    Schaduw-ai en het risico voor organisaties

    Innovatie & Transformatie

    Overheid investeert fors in digitale transformatie

    Bluesky X
    Data & AI

    Kort: Mobiel netwerk VodafoneZiggo vernieuwd, dislikes voor Bluesky (en meer)

    veiligheid ai onderwijs
    Onderwijs

    Tech als kans, veiligheid als voorwaarde in onderwijs

    Nexperia
    Innovatie & Transformatie

    Escalatie intern conflict bij Nexperia

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs