Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Nasdaq glijdt langzaam naar beneden

11 februari 2001 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Frits Njio
Frits Njio

Afgelopen vrijdagavond sloot de Nasdaq 3,6 procent lager op 2470,97 punten. De Dow kwam 0,9 procent lager uit op 10781,45 punten.

Na de focus op renteverlagingen door de Fed in januari werd er weer naar de bedrijfsresultaten gekeken door de beleggers. En die vielen behoorlijk tegen. Vergeleken met vorig jaar zijn de resultaten teruggevallen van 4 procent winst naar 14 procent verlies in dit eerste kwartaal. Voor het tweede kwartaal wordt een terugval van 2 procent winst naar 13 procent verlies verwacht in de tech-sector. De indexen doen mee. Afgelopen week verloor de techzware Nasdaq 7 procent. De Dow hoefde slechts 0,8 procent in te leveren. Belangrijke oorzaak was het naijleffect van de tegenvallende vooruitzichten door Cisco Systems, die de hele tech naar beneden trok. De internetwerker verloor 4 procent en heeft de afgelopen week maar liefst 20 procent van zijn waarde verloren. Slecht voor het tech-sentiment was het fraudeonderzoek bij Lucent door Amerika’s beurswaakhond SEC. De telco moest 9,1 procent terug. Sycamore Networks daalde 10 procent, Nortel Networks 6,7 procent en JDS Uniphase zakte 5,1 procent.
De mobiele sector moest ook behoorlijk incasseren. Ericsson werd 7,7 procent goedkoper, Nokia ging 6,8 procent in de min en Motorola liet 4,6 procent liggen. De laatste kondigde overigens aan dat het 4000 banen wilde schrappen, zo’n 3 procent van het personeelsbestand.
De halfgeleiders vielen mee. De Philadelphia semiconductor-index sloot 0,7 procent lager. Chipbakker Intel moest 3,2 procent inleveren. Applied Materials klom echter 0,6 procent en dat gold ook voor AMD met 1,5 procent en Rambus met 7,2 procent. Network Appliance steeg 8 procent na publicatie van iets beter dan verwachte winst in het vierde kwartaal van 11 dollarcent per aandeel, terwijl 10 dollarcent werd verwacht. Voor het eerste kwartaal verwacht dechipper 11 dollarcent per aandeel winst, terwijl 12 dollarcent wordt geschat. Rivaal EMC moest nog eens 5,2 procent laten liggen, nadat het donderdag 9 procent was gekelderd.
In de hardware liep Dell Computer rake klappen op vanwege vermeende geruchten dat 10 procent van alle banen zou worden geschrapt. Dell gaf geen commentaar en van het aandeel werd 7,9 procent geschoren.
In de software kwam Oracle onder zwaar vuur te liggen door afwaarderingen. De ‘orakeltjes’ sloten 13 procent lager. Microsoft gleed 5 procent mee. Andere grote verliezers waren IBM, Hewlett-Packard, AT&T en SBC Communications.
Komende week staat in het teken van macro-economische cijfers en de speech van Fed-voorzitter Greenspan morgen in het federale parlement Capitool, Washington D.C. Kwartaalcijfers worden verwacht van onder meer Infinity, Applied Materials, Sycamore Networks, Gklobal Crossing, Nextel, Viacom, H-P, Dell, Ciena en Analog Devices.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    India haalt ASML binnen voor opbouw halfgeleidersector 

    nummer zes
    Data & AI

    Dit zijn de gevaren van ai (6) voor mens en maat­schap­pij

    Carrière

    Nieuwe Box 3-stelsel jaagt techtalent het land uit

    cover boek De Grote Verandering
    Data & AI

    Van Empel ontrafelt impact van ai – en zet lezer aan het werk

    Data & AI

    Ai neemt ons leven niet over (maar verandert het wel ingrijpend)

    Data & AI

    Surveillance onder de huid

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs