Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

KPN verliest flink op positief Damrak

13 februari 2001 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Marten Dijkstra
Marten Dijkstra

De AEX sloot gisteren licht hoger op 626,64 punten. Maar telecommunicatieconcern KPN moest een flink verlies incasseren van 2,81 procent op 13,85 euro.

De oorzaak van het verlies van KPN was tweeledig. Ten eerste werd het aandeel getroffen door de tegenvallende beursgang van mobiele telecommer Orange, dochter van France Telecom. Weliswaar ging Orange tegen een redelijke introductiekoers van 10 euro naar de beurs, maar gaandeweg de dag zakte het aandeel verder weg waardoor ook KPN in een negatieve spiraal terecht kwam. De tegenvallende beursgang van Orange plaatst opnieuw grote vraagtekens bij de geplande beursgang van de mobiele tak van KPN, KPN Mobile, die voor dit jaar staat gepland.
Tot overmaat van ramp moest KPN ook nog eens een lagere kredietbeoordeling van Moody’s incasseren. Moody’s maakt zich ernstige zorgen over de schuldenlast van KPN, die wordt geschat op 22 miljard euro, en verlaagde op basis daarvan het kredietoordeel van A3 naar Baa2. Met de lagererating zal het voor KPN steeds moeilijker worden de benodigde bedragen te lenen. In ieder geval staat nu al vast dat KPN in het huidige klimaat niet in staat is zijn omvangrijke schuldenlast met een beursgang van KPN Mobile af te betalen.
Eigenlijk vormde KPN een van de weinige dissonanten in de tmt-sector, die voor rest redelijk presteerde. Zo stegen de techzwaargewichten Philips en Asml beide met een kleine 2 procent. Elektronicaconcern Philips noteerde aan het slot 37,69 euro en chipmachine-fabrikant Asml steeg naar 26,31 euro. Ook kabelaar UPC scoorde goed met een plus van 2,8 procent op 13,36 euro. Voor de toeleverancier voor de chipindustrie, Asmi, dat genoteeerd staat aan de lokale markt, was er echter weinig reden tot vreugde. Het aandeel daalde met ruim 9 procent naar 17,05 euro, nadat maandag bekend was geworden dat Asmi voor dit jaar uitgaat van een gelijk blijvende winst.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en managed services op de MSP Show & Service Desk Show in Utrecht

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Navo-sg Mark Rutte ziet innovatie op slagveld enorm versnellen

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs