Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Nasdaq in de plus dankzij eindspurt

01 maart 2001 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Marten Dijkstra
Marten Dijkstra

De Amerikaanse technologiebeurs koerste vrijwel de gehele dag in de min, maar eindigde dankzij opbeurende macro-economische cijfers toch in de plus.

De Nasdaq Composite Index sloot uiteindelijk 1,5 procent hoger op 2183,31 punten.
Lange tijd bleef op de Nasdaq de teleurstelling over het uitblijven van een tussentijdse renteverlaging doorwerken. Bovendien zorgde een reeks van winstwaarschuwingen voor een bedrukte stemming onder de beleggers. Maar tegen sluitingstijd zorgden nieuwe macro-economische cijfers voor herstel van de koersen. De kersverse indicatoren wijzen erop dat de Amerikaanse economie redelijk stabiel blijft en niet verder afglijdt, terwijl daarnaast de inflatie binnen de perken blijft. Toch vrezen sommige handelaren dat Fed-voorzitter Alan Greenspan de rooskleuriger cijfers zal aangrijpen om een renteverlaging op de langere baan te schuiven.
Op bedrijfsniveau blijven de resultaten zorgen baren. Zo verwacht Gateway over het eerstkomende halfjaar geen winst te zullen boeken. De reden daarvoor is onder meer dat de PC-producent ruim 200 miljoen dollar opzij heeft gelegd voor een omvangrijke reorganisatie, waarbij een groot aantal winkels wordt gesloten en wereldwijd personeel wordt ontslagen. Bovendien wil Gateway zich gaan concentreren op de productie en de verkoop van ‘uitgeklede’ computers, zonder de toeters en bellen die het bedrijf nu ook levert. Het bedrijf hoopt zich daarmee te kunnen wapenen tegen de afzwakkende vraag naar PC’s.
Voor de beleggers waren de druiven zuur. Zij hadden op basis van de analistenrapporten voor het eerste kwartaal gerekend op een winst van 17 dollarcent per aandeel.
Het aandeel Gateway daalde met bijna 2 dollar naar 15,75 dollar. De grootste procentuele daling kwam echter voor rekening van netwerkfabrikant 3Com. Het aandeel maakte maar liefst een smak van 20 procent op 7,5 dollar. Net als Gateway houdt ook 3Com rekening met een sterk tegenvallend kwartaal.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    Data & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs