Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Nasdaq maakt een flinke koerssprint

27 maart 2001 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Marten Dijkstra
Marten Dijkstra

De Nasdaq kon dinsdag een flinke koerssprint maken, dankzij goede consumentencijfers en een opbeurend rapport van zakenbank Goldman Sachs.

De Nasdaq Composite Index veerde na het geringe terreinverlies van maandag met 2,8 procent op naar 1972,28 punten.
De index van het Amerikaanse consumentenvertrouwen bleek deze maand te zijn gestegen naar 117. In februari stond de teller nog op 109,2. De index geeft in ieder geval aan dat de Amerikaanse economie er minder beroerd voorstaat dan gedacht, aangezien met name de consumenten de stand van de economie bepalen. Toch zien sommige analisten het gestegen consumentenvertrouwen ook als een nadeel: de Federal Reserve zal daardoor minder geneigd zijn snel een nieuwe renteverlaging door te voeren.
Goed nieuws kwam er ook uit de hoek van Goldman Sachs. De zakenbank raadt zijn klanten in een advies aan Europese aandelen in te ruilen voor Amerikaanse. De winstvooruitzichten voor Amerikaans aandelen zijn namelijk beter, aldus Goldman Sachs.
Een groot aantal technologiefondsen profiteerde van de opstekers. Zo steeg aan de Dow chipgigant Intel met 3,75 procent naar 29,37 dollar en ook Microsoft zag de koers flink stijgen. Het softwareconcern won 3,57 procent op 58,06 dollar. Op de Nasdaq won ondere pc-leverancier Dell 6 procent op 27 dollar en database softwareconcern Oracle steeg met ongeveer het zelfde percentage naar 16,65 dollar.
Toch bleef de Amerikaanse technologiebeurs ook dinsdag niet zonder winstwaarschuwingen. Zo kwamen de chipleveranciers Vitesse Semiconductor en Transwitch beide met een waarschuwing voor een lagere kwartaalomzet. Vitesse viel zelfs met bijna met ruim 4 dollar terug naar 29,06 dollar. Desondanks waren de negatief scorende aandelen op de Nasdaq dit keer eerder uitzondering dan regel. Vrijwel over de gehele linie wist de technologiesector terrein te winnen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Computable Awards: de hoogmis van de ict-sector

    Innovatie & Transformatie

    Hulde aan de winnaars van de Computable Awards 2025

    Overheid

    ‘Nederlandse Digitaliseringsstrategie gaat zeker één miljard per jaar kosten’

    Innovatie & Transformatie

    Europa, laat je niet opnieuw gijzelen door technologie

    Overname
    Innovatie & Transformatie

    Kort: ChatGPT maakt zich er te gemakkelijk vanaf, grote overname Vertiv (en meer)

    Data & AI

    Banken zetten in op ai-agenten, maar echte doorbraak blijft uit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs