Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

KPN zakt tot laagste koers ooit

12 juni 2001 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman

Het aandeel KPN daalde gisteren met tien procent tot een absoluut dieptepunt van 7,17 euro. Zelfs het nieuws dat KPN miljarden bespaart op het Umts-netwerk in Duitsland, of de verkoop van de Ierse belangen in Eircom aan Valentia Telecommunications kon gisteren de val van KPN niet stoppen.

De commissarissen Risseeuw en Eustace zullen niet actiever proberen het negatieve sentiment van KPN te keren via de publiciteit. "We kunnen de geruchtenmachine niet beinvloeden", verzuchtte het tweetal gisteren.
KPN gaf daar gisteren verder voeding aan door twee commissarissen te betrekken bij de directe dagelijkse leiding van het bedrijf. Normaal gesproken houden commissarissen toch enige afstand. De ’toevoeging’ van de commissarissen is gedaan om zo snel mogelijk te kunnen werken. "We willen alle kennis die aanwezig is benutten. Het is alle hens aan dek", aldus woordvoerder Oudshoorn.
De druk op het bestuur is enorm, nu onlangs de bestuurders Joop Drechsel en Patrick Morley ook nog zijn opgestapt. KPN lijkt door de megaschuld van 56 miljard gulden in combinatie met de instortende beurskoers in een vicieuze cirkel terecht te zijn gekomen. Voor 2003 moet er minstens 26 miljard worden afbetaald om KPN zijn kredietwaardigheid terug te bezorgen. De hele telecomsector gaat gebukt onder vergelijkbare problemen, maar boven KPN hebben zich uitzonderlijk zware wolken samengepakt.
Dat komt niet in de laatste plaats door de voortdurende berichten over een claimemissie. De directie doet daarover nog steeds geen nadere mededelingen. Ook niet nadat de gezaghebbende Financial Times, die het nieuws vorige week bracht, gisteren de komende uitgifte van nieuwe aandelen nog eens als een vaststaand feit presenteerde. "We moeten zorgvuldig blijven, we doen mededelingen zodra die daar klaar voor zijn", aldus Oudshoorn.
KPN heeft de afgelopen twee weken meer dan de helft van zijn koers verloren, en meer dan 90 procent ten opzichte van vorig jaar maart. KPN is een aandeel geworden voor gokkers. Die zijn er nog heel wat, want de handel in KPN aandelen is momenteel ruim vijf keer zo hoog als normaal.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    Data & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs