Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Ontslagen bij Amazon schokken webgemeenschap

30 januari 2001 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Arthur Graaff
Arthur Graaff

Het nieuws haalt alle e-zines en de economische pagina’s van alle grote kranten in de VS en ver daarbuiten.

Amazon, het boegbeeld van de e-commerce, aanvoerder van de dotcom-revolutie, ontslaat 1300 mensen in een poging om aan het eind van dit jaar dan toch eindelijk een keer winstgevend te worden. Het zijn de eerste ontslagen sinds de oprichting in juli 1995.
Daarmee komt 15 procent van het personeel op straat te staan, tegen de achtergrond van de negatieve, maar toch hoopgevende resultaten over het vierde kwartaal: ruim 90 miljoen dollar nettoverlies – te veel natuurlijk, maar een enorme verbetering vergeleken met het vorige vierde kwartaal, toen het verlies 1850 miljoen dollar bedroeg. Geen reden voor paniek bij de belggers overigens: vlak na het nieuws daalde de koers met ‘slechts’ 6 procent. Tenslotte had Amazon de kerst overleefd, wat eind november nog maar helemaal de vraag was.
In eenconference call met investeerders zei oprichter en hoogste baas Jeff Bezos gisteren met de voor dotcoms kenmerkende onlogica dat hem de afgelopen vijf jaar keer op keer gevraagd werd wanneer Amazon eindelijk winstgevend zou worden, maar dat hij tot nu toe altijd de verleiding had weerstaan om daar een duidelijk antwoord op te geven. Om het doel nu dan werkelijk te bereiken kan Amazon maar één ding doen: het bedrijf bezit relatief weinig activa en de grootste kosten worden gevormd door het personeel.
Helemaal hopeloos is de toestand niet. De omzet over het vierde kwartaal steeg met 44 procent tot 972 miljoen dollar, vooral te danken aan de internationale sites in Engeland, Duitsland en Japan en de winkels in elektronica, keukenapparatuur, ijzerwaren en gereedschappen, zo meldt het bedrijf trots op zijn site. De teller staat nu op 29 miljoen klanten in 160 landen.
De ontslagen vallen bij een distributiecentrum in Georgia en op de serviceafdeling in Seattle. Zoals niet ongebruikelijk bij dotcoms is er nog weinig sprake van vakbondsvertegenwoordiging. Er was alleen een beweging onder het personeel gaande om de vakbond binnen het bedrijf te halen. Amazon biedt wel vervangende werkgelegenheid aan. Bovendien kunnen de ontslagen mensen deelnemer worden in een trustfonds, waar het bedrijf 2,5 miljoen dollar in stort. In totaal reserveert Amazon 150 miljoen dollar voor ontslagen dit jaar, onder meer voor gouden handdrukken in de vorm van aandelenopties.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    Betrouwbare Ai? 7 criteria voor verantwoord gebruik

    Innovatie & Transformatie

    Nederland krijgt agentschap voor disruptieve innovaties naar voorbeeld van Darpa

    Financiële dienstverlening

    Je cryptowallet is misschien minder anoniem dan je denkt

    Overheid

    Rol Arie van Bellen bij ECP uitgekleed

    Cloud & Infrastructuur

    Mijlpaal voor Volt: Rotterdamse AI Gigafactory van 7,2 miljard euro krijgt vorm

    Innovatie & Transformatie

    SAP pompt 100 miljoen in meer inzet van ai-agents

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs