Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Icann onder vuur tijdens hoorzitting

07 februari 2001 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Nico Dikstaal
Nico Dikstaal

Vandaag verdedigt Icann (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) zich voor het Amerikaanse congres.

De Congrescommissie voor Energie en Handel wil weten of eind vorig jaar de keuze van de zeven nieuwetop level-domeinnamen (TLD’s), waaronder .biz, .name, .pro en .info, wel eerlijk is verlopen.
Icann zal het niet makkelijk krijgen, want onder de acht getuigen die vandaag hun zegje mogen doen, bevinden zich officieus slechts drie medestanders: Vint Cerf, bestuursvoorzitter van Icann, Elana Broitman van Register.com en Ken Hansen van Neustar Inc. Dat Cerf het voor zijn eigen organisatie opneemt is logisch en ook Broitman en Hansen hebben weinig reden Icann publiekelijk af te vallen: hun aanvragen voor de .pro- en .biz-applicaties werden afgelopen november door Icann gehonoreerd.
De tegenstanders waren uiteraard niet zo gelukkig. Een geduchte tegenstander van Icann is Lou Kerner, ceo van Dottv, die ervan overtuigd is dat zijn aanvragen voor .pro en .nom afgewezen zijn ten faveure van de applicaties van Register.com en Global Name Registry. Volgens zijn critici echter, is hij vooral boos, omdat zijn eigen applicaties technisch achterhaald waren. Kerner heeft een medestander in David Short van de International Air Transport Association (IATA), die als top level-domeinnaam .travel voorgesteld had. De aanvraag werd door Icann niet gehonoreerd, omdat de IATA de reisbranche niet zou vertegenwoordigen.
Die motivatie zou wel eens cruciaal kunnen worden tijdens de hoorzitting. Vanzelfsprekend vindt Short van IATA dat de technische merites van zijn applicatie het uitgangspunt hadden moeten zijn en niet de vraag of de IATA nu wel of niet de reisbranche vertegenwoordigt. Maar zorgelijker voor Icann is dat het eigen bestuurslid Karl Auerbach eerder liet weten het eigenlijk met Short eens te zijn. En verdeeldheid binnen het bestuur kan Icann op dit moment niet echt gebruiken.
Van Kerner en Short heeft Icann in elk geval meer te duchten dan van Michael Froomkin, een professor aan de Universiteit van Miami, die beweert dat Icann mogelijk geen bestaanrecht heeft. De oprichting van Icann door de regering-Clinton zou wellicht in strijd zijn geweest met de grondwet. Froomkin vindt bovendien dat het debat over nieuwe TLD’s in het openbaar gevoerd moet worden. Het huidige, democratisch gekozen bestuur, trad pas aan ná de selectie van de nieuwe TLD’s. De zeven nieuwe contracten werden vergeven door in het geheim gekozen bestuursleden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    TU Delft en Argaleo ontwikkelen evacuatietool voor Zeeland

    Data & AI

    IFS leidt dans om industriële ai: ‘De volgende revolutie is robotica’

    innovatie
    Innovatie & Transformatie

    66 miljoen voor innovatie met ai

    zorg ai
    Data & AI

    Kort: Zorg-ict beweegt van capex naar opex, Nederlandse ai-startups halen geld op, Franse llmaas (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Extra geld voor Nederlandse ruimtevaart

    Cloud & Infrastructuur

    Private 5G groeit uit tot ruggengraat van industriële digitalisering

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs