Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Strijd tegen cybercrime bedreigt privacy

06 maart 2001 - 23:00ActueelIT Strategy & Governance
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Bij de strijd tegen cybercrime dreigt de bescherming van de persoonlijke levenssfeer van internetgebruikers het kind van de rekening te worden.

Die waarschuwing hebben internationale deskundigen dinsdag laten horen tijdens een bijeenkomst in Parijs over het naderende internationale akkoord. Naar verwachting eind dit jaar zullen de Europese landen en wellicht ook de VS een akkoord ondertekenen over de strijd tegen de misdaad op het internet, waarvan het kraken van websites en het verspreiden van virussen de twee bekendste zijn.
Ook de verspreiding van pornografie en schending van auteursrechten zullen in het verdrag worden aangepakt.
Volgens de deskundigen liggen er nog wel een paar problemen. Het belangrijkste daarvan is wie er nu precies verantwoordelijk moet worden gesteld. Fred Eisner, adviseur van onder meer de Nederlandse regering en voormalig directeur van de Nlip (vereniging van Nederlandse Internetservive Providers), stelde dat te snel en te gemakkelijk de verantwoordelijkheid wordt gelegd bij internetproviders. Die moeten hun gebruikers maar in de gaten houden en eventuele overtredingen melden. Maar veel internetproviders voelen er weinig voor om in feite namens de regeringen hun klanten te gaan bespioneren. "Dit verdrag dreigt heel onevenwichtig te worden", aldus Eisner.
Bruce McConnell van internetconsultant McConnell International deelde die mening "De vele surfers die nu al bezorgd zijn over hun privacy, hebben al reden tot zorg. Er is geen balans tussen de macht die de controlerende landen krijgen en het recht op privacy voor internetgebruikers."
Tegenover die critici staan overigens tal van organisaties die juist vinden dat het verdrag niet ver genoeg dreigt te gaan. Het gaat niet alleen om bedrijven wier software en andere digitale producten onbetaald rondvliegen over het web, maar ook om actiegroepen tegen racisme, kinderporno en andere vuigheden. Bekend zijn de Franse actiegroepen die Yahoo! voor de rechter sleepten wegens de veiling van nazi-attributen. Yahoo! Is daar overigens mee gestopt.
 

Meer over

Cybercrime

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Soevereiniteit

    Digitale soevereiniteit of digitale au...

    Digitale soevereiniteit, digitale autonomie, soevereine cloud: de termen worden vaak door elkaar gebruikt. Maar wat betekenen ze nu echt, en waarom maakt het uit? Begin juli 2026 scherpte het kabinet...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Soevereiniteit

    Vraagtekens over soevereine SAP-cloud Defensie

    Cloud & Infrastructure

    Ex-ASML-topman pleit voor importheffingen China

    IT Strategy & Governance

    Signalen van misbruik PHP-lekken, maar risico lijkt kleiner dan gevreesd

    Security & Risk

    Politie start strafrechtelijk onderzoek naar cyberaanval op Albert Heijn

    Datacenter & Infrastructure

    Google krijgt wind van voren na kaalslag in Fins bos

    IT Industry news

    Ctac in rode cijfers door bankroet Belgische klant

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs