Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Binnenkort meer duidelijkheid over TabletPC

18 maart 2001 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Auke Hulst
Auke Hulst

Een prototype en speculaties, meer heeft Microsofts TabletPC nog niet opgeleverd. Maar binnenkort brengt Bill Gates hoogstpersoonlijk licht in de duisternis.

‘Techies’ kunnen de datum alvast in de agenda zetten. Op 26 maart doet Microsofts opperchef Bill Gates tijdens de Windows Hardware Engineering conferentie details over de veelbesproken TabletPC uit de doeken. Technische details over een van Gates’ lievelingsprojecten zullen de revue passeren, maar ook de plaats van de TabletPC in de bredere marktvisie van Microsoft en de manier waarop TabletPC technologie wordt toegepast op onder meer desktop PC’s krijgen een plaats in zijn toespraak. Inmiddels is het bijna een jaar geleden dat het concept van de TabletPC het levenslicht zag. Een eerste prototype werd aan het volk getoond op de Comdex, november jongstleden. Het ging om een TabletPC met 12 MB RAM en een 600 MHz processor, uitgerust met een eenvoudigeuser interface en de mogelijkheid om draadloos van een netwerken gebruik te maken.
Met de TabletPC wil Microsoft een adrenaline-shot toedienen aan de markt voor draagbare PC’s. Dat moet kunnen, zo denken de bonzen in Redwood, Washington, omdat de TabletPC handgeschreven tekst ondersteund. Gebruikers schrijven met een pen op het tablet, waaraan het apparaat haar naam ontleend. Het geschrevene wordt vastgelegd met 133 samples per seconde. Ter vergelijking: een muis komt niet verder dan 40 samples per seconde. Het is de bedoeling dat de TabletPC woorden herkent en dat het mogelijk moet zijn te knippen en plakken en alle handgeschreven tekst op willekeurig welk woord te doorzoeken.
Een van de vragen die nog boven de markt hangt is welke chip Microsoft gaat toepassen in het nieuwste paradepaardje. Enig testwerk met Transmeta heeft al plaatsgevonden, maar het staat vast dat Transmeta niet de enige leverancier gaat worden. Waarschijnlijker is dat Microsoft fabrikanten het concept en het raamwerk leveren en dat die naar eigen inzicht technische details kunnen gaan invullen. Diverse typen TabletPCs, aangedreven door verschillende chips, zullen van die koers het gevolg zijn. Wat wel vast staat is dat de TabletPC zal worden geleverd met het Windows XP besturingssysteem.
Alex Loeb, algemeen manager van het project, liet zich eind vorig jaar al ontvallen dat de eerste TabletPC’s rond de zomer of herfst van 2002 op de markt zouden moeten komen. Maar of die richtlijn ook de officiële is? Op 26 maart weten we meer.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    later digitale hub
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederland dreigt digitale hub-positie te verliezen, grondrechten in de ai-verordening (en meer)

    agentic ai
    Data & AI

    Fundamentele transformatie in 2026 door agentic ai

    Innovatie & Transformatie

    Neuro-adaptieve ai: volgende tech-revolutie start in Delft en Berlijn

    Data & AI

    Waarom AWS een oude server te pletter liet vallen

    Innovatie & Transformatie

    Atos breidt voetbal-activiteiten uit naar Zuid-Amerika

    test
    Innovatie & Transformatie

    Van interne tests naar succesvol extern gebruik

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs