Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Alcatel en Lucent praten niet meer

29 mei 2001 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De gesprekken tussen de telecombedrijven Alcatel en Lucent Technologies hebben niet geleid tot het gezochte samengaan.

De twee Amerikaanse ondernemingen bevestigden gisteren dat er inderdaad onderhandelingen over een mogelijke fusie zijn gevoerd. Deze gesprekken zijn nu echter beëindigd, aldus woordvoerders.
De twee telecomleveranciers laten niet weten wat de reden is voor het falen van de onderhandelingen. De Amerikaanse zakenkrant Wall Street Journal bericht dat Lucent is teruggedeinst voor de perceptie dat het geen fusie, maar een overname zou zijn. Analisten gingen er inderdaad reeds van uit dat het aanzienlijk kleinere Alcatel de overnemende partij is.
Naar verluidt stond ook Alcatel het scenario van een overname voor ogen, niet een zogeheten samengaan van gelijken. Daarnaast wou Lucent een grotere vertegenwoordiging in een vergrote directieraad. Alcatel voelde hier niets voor. Het nu afgeketste samengaan heeft een geschatte totaalwaarde van 32 miljard dollar.
De gesprekken waren wel in een vergevorderd stadium. Zo was reeds bepaald dat Lucents dochter Agere Systems niet mee zou gaan in de fusie. Die onderneming, met een marktwaarde van ongeveer zeven miljard dollar, zou zelfstandig blijven en in handen van Lucent-aandeelhouders.
Lucent bevindt zich momenteel niet in een florissante financiële positie. Het bedrijf heeft een forse schuld uitstaan en is op zoek naar een snelle oplossing hiervoor. Alcatel bood hiervoor geen uitweg; het wou de huidige, sterk geïnflateerde aandelenprijs van Lucent betalen aan aandeelhouders. De toekomst van Lucents befaamde Bell Laboratories, verantwoordelijk voor veel wetenschappelijke en technologische doorbraken, blijft nu onzeker.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Lucent-topman leidt Alcatel Lucent Nederland

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Lucent klaagt Microsoft aan om Xbox360

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Alcatel en Lucent zetten fusie door

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Alcatel en Lucent onderhandelen over fusie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs