Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Cisco stroomlijnt interne organisatie

23 augustus 2001 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Marten Dijkstra
Marten Dijkstra

Cisco haalt flink de bezem door zijn interne organisatiestructuur. Volgens John Chambers nodig om overlap bij de diverse technologische afdelingen te voorkomen.

In de nieuwe structuur verdwijnen de drie divisies die zijn gericht op de verschillende typen klanten: de grote zakelijke klanten, de kleine zakelijke klanten en de telecombedrijven. In plaats daarvan worden de diverse technologie- en marketingafdelingen gecentraliseerd. Ceo Chambers zegt hiermee de organisatie efficiënter te laten werken. Zo is het volgens hem op dit moment soms zo dat er acht verschillende technische teams tegelijkertijd werken aan nieuwe ontwikkelingen op het gebied van spraak, data en dataverkeer. Door deze inspanningen te bundelen, kan er volgens hem gemakkelijker kennisuitwisseling plaatsvinden en kostenefficiënter worden gewerkt.
De nieuwe organisatiestructuur kent inmiddels ook het eerste managementslachtoffer. Kevin Kennedy, senior vice president van de Cisco-divisie die zich richtte op de levering aan telecombedrijven, heeft het veld geruimd. De verkopen van Kennedy’s divisie zijn scherper gedaald dan bij de andere divisies. En hoewel Chambers aangaf dat hij Kennedy wilde behouden, was zijn vertrek geen complete verrassing. Kennedy zou al enige tijd met Chambers van mening verschillen over de stroomlijning van de organisatie.
Volgens Chambers heeft hij gewacht met het aankondigen van de organisatorische veranderingen, totdat de verkopen zich na de scherpe terugval van het afgelopen voorjaar weer enigszins hadden gestabiliseerd. Ondertussen heeft Cisco ook al 17 procent, ofwel 8500 banen, van zijn totale personeelsbestand, geschrapt. Chambers verwacht nu dat de verkopen voor het komende fiscale eerste fiscale kwartaal ongeveer gelijk of iets lager zullen uitkomen dan de 4,3 miljard dollar over het afgelopen fiscale vierde kwartaal.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    AcICT: Digitaliseringsstrategie is uitvoerbaar, mits focus en regie verbeteren

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort nieuws: Oracle steekt miljard in ai- en cloudinfrastructuur NL en Caribisch gebied krijgt eigen cloud (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Over post-quantum security (en waarom je nú moet handelen)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    RIVM moet grip houden op doorontwikkeling Praeventis  

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs