Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Cisco stroomlijnt interne organisatie

23 augustus 2001 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Marten Dijkstra
Marten Dijkstra

Cisco haalt flink de bezem door zijn interne organisatiestructuur. Volgens John Chambers nodig om overlap bij de diverse technologische afdelingen te voorkomen.

In de nieuwe structuur verdwijnen de drie divisies die zijn gericht op de verschillende typen klanten: de grote zakelijke klanten, de kleine zakelijke klanten en de telecombedrijven. In plaats daarvan worden de diverse technologie- en marketingafdelingen gecentraliseerd. Ceo Chambers zegt hiermee de organisatie efficiënter te laten werken. Zo is het volgens hem op dit moment soms zo dat er acht verschillende technische teams tegelijkertijd werken aan nieuwe ontwikkelingen op het gebied van spraak, data en dataverkeer. Door deze inspanningen te bundelen, kan er volgens hem gemakkelijker kennisuitwisseling plaatsvinden en kostenefficiënter worden gewerkt.
De nieuwe organisatiestructuur kent inmiddels ook het eerste managementslachtoffer. Kevin Kennedy, senior vice president van de Cisco-divisie die zich richtte op de levering aan telecombedrijven, heeft het veld geruimd. De verkopen van Kennedy’s divisie zijn scherper gedaald dan bij de andere divisies. En hoewel Chambers aangaf dat hij Kennedy wilde behouden, was zijn vertrek geen complete verrassing. Kennedy zou al enige tijd met Chambers van mening verschillen over de stroomlijning van de organisatie.
Volgens Chambers heeft hij gewacht met het aankondigen van de organisatorische veranderingen, totdat de verkopen zich na de scherpe terugval van het afgelopen voorjaar weer enigszins hadden gestabiliseerd. Ondertussen heeft Cisco ook al 17 procent, ofwel 8500 banen, van zijn totale personeelsbestand, geschrapt. Chambers verwacht nu dat de verkopen voor het komende fiscale eerste fiscale kwartaal ongeveer gelijk of iets lager zullen uitkomen dan de 4,3 miljard dollar over het afgelopen fiscale vierde kwartaal.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van werk volgens HP: print...

    Hybride werken is definitief ingeburgerd. Medewerkers bewegen zich soepel tussen thuis, kantoor en onderweg, terwijl organisaties proberen één consistente digitale ervaring neer te zetten.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Aikido bereikt miljardenwaardering: snelste Europese cybersecurity-unicorn ooit

    Overheid

    Cio Den Haag: ‘Geldgebrek dwingt tot samenwerking’

    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van werk volgens HP: print als stille kracht in de hybride werkplek

    Innovatie & Transformatie

    Vijf innovaties die de horeca efficiënter maken

    Security & Awareness

    Dansen op de vulkaan: waarom missiekritische communicatie meer aandacht verdient

    Cloud & Infrastructuur

    Chipontwikkeling kraakt onder ai‑tempo, stelt Imec in nieuwe visie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs