Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Platformenverstrengeling HP/Compaq

13 september 2001 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De verscheidene platformen binnen Hewlett-Packard en Compaq zullen de integratie van de twee computerbedrijven niet gemakkelijk maken.

Naast het feit dat de it-leveranciers elkaar overlappen met hun respectievelijke pc-divisies, hebben zij beide meerdere besturingssystemen en onderliggende hardware. Deze producten en divisies zijn – in tegenstelling tot pc’s – niet eenvoudig te verenigen of te schrappen.
HP en Compaq werken elk op eigen houtje al enkele jaren aan het ontwarren en stroomlijnen van de eigen platformen. Dit kan namelijk forse besparingen opleveren op de ontwikkelkosten. De crux is om hierbij geen functionaliteit en daarmee gebruikers te verliezen.
In de loop der tijd is er immers ook interne overlap ontstaan, onder meer op de markten voor werkstations en lichte servers, waar Windows NT oprukt naar traditioneel Unix-terrein. Daarnaast zijn de processoren van Intel sneller en krachtiger geworden, wat zich ook vertaalt naar de werkstation- en servermarkt.
HP heeft enkele jaren terug al aangekondigd zijn pa-risc-processoren op termijn te vervangen door Intels 64-bit chips (IA-64). De veel uitgestelde Itanium, codenaam Merced, is de eerste processor in de IA-64-reeks. Verder gebruikt HP ook 32-bit Intel-processoren in zijn pc’s, werkstations en servers.
Qua besturingssystemen heeft HP de eigen Unix-variant HP-UX (die draait op pa-risc-chips), het eigen besturingssysteem MPE-ix (gebruikt in de HP3000-servers met pa-risc-chips), Microsofts pc-platform Windows, en sinds enige tijd de open source Unix-variant Linux. Op termijn moeten al deze softwareplatformen draaien op het processorplatform van Intel, al dan niet 64-bit.
 
Kijk voor een uitgebreid artikel in de Computable van 14 september 2001.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: groeigeld voor Conpend en Basetime, Odin koopt Assyst (en meer)

    OpinieData & AI

    Agentic ai is geen buzzwoord, het is een gamechanger

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Injectie van 111 miljoen in PhotonDelta definitief

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Innovatiezone in Almere, grote Defensiedeal Pro Warehouse (en meer)

    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en managed services op de MSP Show & Service Desk Show in Utrecht

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs