Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Comdex Fall 2001: A Trendy Place!

14 november 2001 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Na twee dagen beursbezoek zijn er drie sleutelwoorden die kunnen worden gebruikt om Comdex Fall 2001 te omschrijven: draadloos, integratie en beveiliging.

Draadloze communicatie is ongetwijfeld de grote trendsetter van deze beurs. De Ieee 802.11b lan-standaard (11 Mbps) is in honderden producten van alle mogelijke leveranciers terug te vinden. Zelfs de minder bekende Ieee 802.11a standaard met snelheden tot 100 Mbps lijkt zeer snel zijn intrede te doen. In dit laatste geval is het zelfs haalbaar om een dvd-film over een draadloze 100 Mbps verbinding te projecteren. Tot twee jaar terug leek dit zelfs ondenkbaar. Als we deze snelheden vergelijken met de Bluetooth-standaard dan lijkt de toekomst van Bluetooth eerder beperkt. Toch worden er op de beurs heel wat toestellen aangeboden die gebruik maken van deze goedkope Bluetooth-standaard: toetsenbord, muis, hoofdtelefoon, printer, digitale camera’s… De doorbraak van Bluetooth lijkt hiermee ook wel te worden bevestigd.
 
Het tweede sleutelwoord verwijst naar de integratie van diverse functionaliteiten in een toestel. Een kenmerkend voorbeeld hiervan is de verdere uitbouw van de pda. Alle pda-leveranciers kondigen toestellen aan die kunnen fungeren als zowel traditionele pda en MP3-speler maar ook als gsm. De pda wordt op deze manier het draadloos communicatiemiddel bij uitstek: fax-, e-mail- en internet-connecties kunnen vlekkeloos worden geïntegreerd zonder tussenkomst van een soms moeilijk te configureren IrDa-verbinding. Ook de Tablet PC lijkt deze trend te volgen. De aangekondigde toestellen integreren (draadloze) lan-connectiviteit, (draadloze) wan-verbindingen, schrift- en spraakherkenning in eenzelfde toestel. De aankondiging door Bill Gates van Microsoft Tablet XP moet ervoor zorgen dat de Tablet PC gewild wordt door een groot publiek.
 
Na de aanslag van 11 september is ‘security’ wellicht een van de meest gebruikte woorden in de VS. Ook de it-industrie is er zich van bewust dat een afdoende beveiliging van de computerinfrastructuur tot een van de grote uitdagingen van het volgende decennium behoort. De start werd al gegeven bij de lancering van Microsoft XP. Microsoft beklemtoonde toen dat er bij de bouw van dit operating system heel wat aandacht werd besteed aan het beveiligingsaspect. Comdex Fall 2001 heeft deze slogan overgenomen. Heel wat biometrische apparatuur wordt op Comdex aangeboden om de ongeoorloofde toegang tot apparatuur te beletten. Veel van deze biometrische apparatuur lijkt nu eindelijk volwassen geworden. Ze zijn gemakkelijk aan te sluiten, te configureren en zijn betrouwbaar in gebruik. Ook draadloze communicatie beklemtoont eindelijk de noodzaak om voldoende aandacht te besteden aan WEP (Wireless Equivalent Privacy) als beveiligingsinstrument.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Delftse QuantWare bouwt grootste quantumprocessor-fabriek

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ‘Ai-ontslagen’ betekenen zelden hoger rendement, ai moet maak­in­du­strie verslimmen (en meer)

    Software & Development

    SaaS‑po­ca­lyp­se: wie overleeft de ai-golf?

    Data & AI

    UWV stopt met Le Chat, start proef met Copilot

    Innovatie & Transformatie

    Google zet alles op Gemini Enterprise: ambitie, architectuur én een leger consultants

    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van Max en Vera

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs