Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Rechter stelt beslissing MS-schikking uit

20 december 2001 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman

De Amerikaans federale rechter Frederick Motz sprak zich gisteren nog niet uit over de schikking die Microsoft wil treffen met de particuliere pc-bezitters.

In plaats van iedere pc-bezitter met Windows ongeveer 10 dollar te geven, waren Microsoft en de eisers overeengekomen om enkele duizenden arme scholen computers, software en computertraining te geven voor in totaal één miljard dollar.
 
Tegen de deal kwam fel verzet van onder meer Apple, dat stelt dat Microsoft met deze deal niet alleen de scholen helpt, maar ook zichzelf. Nu zijn Apple en Microsoft beiden nog grote spelers op de scholenmarkt, maar met de deal verschuift de balans ernstig richting Microsoft, stelt Apple. De straf voor misbruik van de monopoliemacht wordt op die manier gebruikt om een nieuwe monopoliepositie te vestigen, vindt Apple. Het bedrijf vindt dat scholen zelf moeten kunnen beslissen wat ze doen met het geld.
 
Microsoft wilde wel wat water bij de wijn doen door genoegen nemen met aanzienlijk minder invloed in de stichting die de pot gaat beheren. Maar voor helemaal zelf kiezen voelt Microsoft niet veel: een gezamenlijke inkoop kan veel geld besparen en zodoende kunnen dus meer scholen aan nieuwe spullen worden geholpen, zeiden de advocaten van Microsoft op een hoorzitting.
 
Motz zou aanvankelijke half december een besluit nemen, maar heeft gisteren besloten dat het op zijn vroegst 10 januari wordt. Hij moet zich behalve over deze kwestie ook nog buigen over het protest van een aantal particulieren die vinden dat Microsoft wel degelijk ieder ‘slachtoffer’ tien dollar moet geven. Maar eigenlijk hoopt Motz dat hij geen knopen hoeft door te hakken: na drie dagen van hoorzittingen gaf hij de strijdende partijen de opdracht om eerst nog maar eens te proberen of ze er onderling niet uit kunnen komen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Voorbereiding & verhuizing: zo implementeer je de hybride cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs