Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

I-Clip wint prijs voor internetstarters

18 januari 2001 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

I-Clip heeft een prijs voor beste Nederlandse internetstarter gekregen. Op de vorig jaar door Accenture uitgeschreven prijsvraag kwamen 80 reacties.

Volgens Ivo Heukensveldt Jansen die namens Accenture in het jurypanel zat, waren er volop redenen om de prijsvraag, Eventurenow genaamd, op te zetten. "Wij vonden dat Nederlandse initiatieven op het gebied van internet duidelijk achterbleven bij het buitenland. Daarnaast wilden wij met onze consultancy-expertise naar buiten treden. Ook was het een goede gelegenheid om herrie te maken op de universiteiten om studenten voor ons bedrijf, dat toen nog Andersen Consulting heette, te interesseren."
De acht finalisten die woensdag naar de Amsterdamse vestiging van Accenture afreisden, mochten in eenelevator-pitchvan vijf minuten een vierledig jurypanel interesseren voor hun startend bedrijf. De oprichters in achtergrond variërend van student met toekomstplannen tot gevierd zakenman die opnieuw begint moesten naast Heukensveldt Jansen, Max Coppoolse, werkzaam bij Libertel Vodafone, Simon Bommeljé afkomstig van Fortis en Ronald Biemans van investeerder First Dutch Corporate Finance van hun zakelijke plannen zien te overtuigen. De vergelijking met een kruisverhoor door investeerders is snel gelegd.
Uiteindelijk bleek volgens de jury I-Clip het beste businessplan te hebben. Het nu alleen nog op papier bestaande bedrijf moet in de toekomst bezoekers van attractieparken een button verschaffen, waarmee in het park opgestelde camera’s automatisch plaatjes schieten van de button-bezitters. Naderhand kunnen mensen aan de hand van een verstrekte code tegen betaling hun foto’s van internet halen, zo is het idee. Coppoolse prees het plan vanwege het uitbuiten van twee belangrijke menselijke drijfveren, ijdelheid en luiheid. Oprichters Michiel Oudakker en Hugo Messer kunnen 15.000 gulden en twee ton aan adviesuren van Accenture tegemoet zien.
Millidian en Pay2trade ontvingen beide eenrunnerup-prijs, een geldbedrag van 5000 gulden en 30.000 gulden aan consultancytijd van Accenture. Millidian is actief op het gebied van ranking- en ratingdiensten voor websites. Jurgen Appelo, oprichter van het bedrijf, dat nu al zaken doet met bijvoorbeeld Planet Internet, was blij met de prijs, maar moest als techneut wel om het ‘investeerder-gedoe’ lachen. Ook Anton Heinemans, die zijn baan bij Interpolis verruilde voor een toekomstig bedrijf dat het mkb diensten wil aanbieden op het gebied van online handelsrisicomanagement, maakte zich meer zorgen over het vinden van investeerders, dan om de inhoud van zijn prijs.
De huidige koudwatervrees van investeerders voor internet-initiatieven bleek uit de moeite die een aantal deelnemers zich getroostten om de associatie met internet ver van zich te houden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Wat maakt een bedrijf een échte High Performer?

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs