Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Q-go wint Runner-Up Award Telecongres

17 januari 2001 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Frits Njio
Frits Njio

De Nederlandse zoekmachine Q-go heeft de Runner-up Award 2001 gewonnen. Een succesverhaal in klantvragen op het web.

"Wij hebben een zoektechnologie ontwikkeld op basis van natuurlijke taal", zegt ceo Berend Metz vanuit zijn kantoor aan het Amsterdamse Frederiksplein. Q-go houdt zich bezig metweb based customer care. Het bedrijf richt zich op bedrijven die veel klantvragen te verwerken krijgen, zoals banken, verzekeraars, telco’s en overheidsinstellingen.
Samen met mede-oprichter Stan Verburgt verliet Metz in de zomer van 1999 KPN Telecommerce. Samen met taalkundigen begonnen ze de technologie te ontwikkelen, die het mogelijk maakt gewone vragen via websites van grote organisaties te stellen en snel antwoord hierop te krijgen. Van durfkapitalist Prime Technology Ventures, waarin onder meer ING en SNS deelnemen, kreeg Q-go 1,9 miljoen euro. "Hiermee konden we het een jaar uitzingen en we gebruikten het geld om personeel aan te trekken voor techniek en marketing. Ruim een jaar later was dit geld op en volgde de tweede financieringsronde. Metz: "In totaal konden we 12 miljoen euro ophalen bij Prime Technology, NIB Capital en het Amerikaanse Argo Global Partners." De laatste heeft het GSM Capital Fund, dat wordt ondersteund door de meeste grote Europese telco’s. Prachtig allemaal in deze barre internet-tijden, maar wat gaat Q-go hiermee doen? Metz: "We gaan uitbreiden in Duitsland, Spanje en het Verenigd Koninkrijk, waar we inmiddels kantoren hebben geopend." Momenteel heeft Q-go een kleine 50 medewerkers in dienst. In Spanje gaat het meewerken aan het sportkanaal van ISP Terra Networks.
In Nederland is de Postbank momenteel de grootste opdrachtgever en heeft de Q-go zoektechnologie geintegreerd in zijn website. In de verzekeringswereld zijn het vooral dedirect writers die belangstelling tonen, want die verkopen hun producten via internet. Bovendien scheelt het behoorlijk in de kosten. Metz: "Een telefoongesprek via een call center kost een bedrijf zo’n 40 gulden per contact, een email gemiddeld 10 gulden en via vraag-en-antwoordnavigatie slechts één gulden", aldus Metz. Lucratieve business, want Forrester heeft berekend dat de interactie tussen bedrijf en klant de komende jaren zal verdrievoudigen. Binnenkort zal de technologie geschikt worden gemaakt voor de koppeling met spraak.
"Q-go zit duidelijk in de goede hoek, want diverseventure capitalists hebben het bedrijf inmiddels benaderd om hun diensten aan te bieden", vertelt Metz niet zonder trots. "Maar we blijven een softwarebedrijf, dat van licentie-inkomsten leeft en toegevoegde diensten biedt, een ASP dus", besluit Metz nuchter.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Handen schudden
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Oracle koopt Rightnow mét Q-Go

    Dollars
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Amerikanen kopen Nederlands Q-go

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Nieuwe zoekmachines bouwen op inhoudelijke kennis

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs