Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

PTT Post introduceert digitale brievenbus

06 mei 2001 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie VNUnet
Redactie VNUnet

PTT Post introduceert een centrale website waarop consumenten een digitale brievenbus kunnen krijgen. Verschillende organisaties waaronder banken, verzekeraars en energiebedrijven kunnen daar hun post naartoe zenden. Het is de bedoeling dat deze persoonlijke brievenbus alleen gebruikt wordt voor belangrijke post zoals rekeningen en overzichten.

Dit heeft Harry Koorstra, algemeen directeur PTT Post, vanochtend bekendgemaakt tijdens een bijeenkomst in het PTT Post Sorteercentrum Leidschendam.
De nieuwe dienst, die voor consumenten gratis is, krijgt de naam Privver. Binnenkort start een proef waaraan zesduizend actieve internetgebruikers kunnen meedoen. Eind dit jaar wordt besloten over een eventuele landelijke introductie.
Voorlopig kunnen alleen rekeningen van Nuon, Casema, SNS bank, KPN Telecom en Zorgverzekeraar VGZ worden ontvangen. Het voordeel voor de deelnemers is dat ze niet meer afzonderlijk naar de websites van verschillende bedrijven hoeven te surfen. Rekeningen kunnen direct worden betaald. PTT Post introduceert hiervoor ook een nieuwe manier van betalen: de doorlopende machtiging met elektronische autorisatie. Als op de betaalknop wordt geklikt, krijgt de bank automatisch een seintje dat het factuurbedrag van de bankrekening moet worden overgemaakt naar de rekening van de verzender.
Overigens kan ook op andere manieren worden betaald, namelijk via het traditionele overschrijvingsboekje of met een telebankierpakket.
De digitale post staat op de beveiligde server van PTT Post. De beveiliging is gebaseerd op de Secure Socket Layer Techniek (128 bits encryptie), versleutelde Ldap (gebruikersnaam/wachtwoord, preferenties), eenswitched netwerk-infrastructuur met firewalls en beveiligde koppelingen naar internet. Het wachtwoord waarmee de consument toegang krijgt tot zijn Privver-box wordt met de gangbare post bezorgd.
Behalve ontvangen en betaalopdrachten uitvoeren kan de klant via Privver ook post archiveren. Als er nieuwe digitale post binnenkomt dan ontvangt de consument een emailbericht. Om de post te verwerken moet hij eerst inloggen. De post ziet er op internet bijna hetzelfde uit als de post die de consument via de gangbare brievenbus ontvangt.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Mobile apps krijgen geen tweede kans:...

    In de wereld van mobile apps bestaat er nauwelijks een tweede kans. Binnen enkele seconden kan een gebruiker al besluiten een app te verwijderen wanneer deze niet goed presteert. De...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Australische DroneShield meldt zich in de Benelux

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Workplace Technology Center en CCare ICT in huwelijksbootje, app tegen pornoverslaving lekt data (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Microsoft introduceert M365 E7, markeert omslag naar ai‑tijdperk

    Innovatie & Transformatie

    EU wil Huawei weren, maar kan moeilijk om Chinese reus heen

    Data & AI

    Hoe meet je llm-prestaties? Plus 7 andere vragen over grote taalmodellen

    Innovatie & Transformatie

    Van ai-experiment naar succesvolle use-case (maar waar begin je?)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs