Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Optimistisch Infineon lijdt geringer verlies

22 april 2002 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Marten Dijkstra
Marten Dijkstra

HAARLEM- Infineon heeft over het tweede kwartaal van het gebroken boekjaar een nettoverlies geleden van 108 miljoen euro.

Dat is aanzienlijk minder dan de analisten hadden verwacht. Zij rekenden op een verlies tussen de 175 en 180 miljoen euro. Ook vergeleken met het eerste kwartaal presteerde de Duitse chipfabrikant aanzienlijk beter. Dat kwartaal werd afgesloten met een verlies van 331 miljoen euro. De omzet van Infineon daalde over het afgelopen kwartaal met 16 procent naar 1,39 miljard euro.
 
De maker van halfgeleiders toont zich voorzichtig optimistisch. Infineon zegt de eerste positieve tekenen te zien van een herstellende markt voor geheugenchips en mobiele communicatie. Het bedrijf beschikt over een positief netto kassaldo van 302 miljoen euro.
 
Infineon heeft een zwaar 2001 achter de rug als gevolg van de verminderde vraag naar halfgeleiders en de prijserosie van geheugenchips. Maar inmiddels is er binnen de geheugenmarkt sprake van opmerkelijk (prijs)herstel. Vandaar dat het bedrijf met zijn geheugenchipdivisie een 585 miljoen euro hogere omzet wist te bereiken.
 
Ook de ontwikkelingen op de markt voor mobiele telefonie beschouwt Infineon als gunstig. Vooral als gevolg van introductie van de nieuwe genereatie gsm/gprs. Ook de markt voor Bluetooth-producten groeit dit jaar naar verwachting. "We denken dat we de bodem hebben gezien binnen de halfgeleiderindustrie", verklaarde ceo Dr. Schumacher eerder. "Na de eerste bemoedigende tekenen van groeiende vraag, hopen we op een sterk marktherstel."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Navo-sg Mark Rutte ziet innovatie op slagveld enorm versnellen

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    ActueelSoftware & Development

    Europese tech hongert naar Navo-orders

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs