Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Cisco: ‘E-business-oplossingen besparen’

13 maart 2002 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Luc Blyaert
Luc Blyaert

Europese bedrijven kunnen fors besparen als ze maar inspelen op e-businessoplossingen

Uit een door Cisco betaalde studie van Net Impact onder 634 ondernemingen in Groot-Brittannië, Frankrijk en Duitsland blijkt dat ze samen al negen miljard euro bespaard hebben dankzij internet-business, maar dat ze de komende acht jaar nog eens 73 miljard dollar kunnen besparen. En hun omzet zou tegelijk met 87 miljard kunnen toenemen. Dat is echter nog niets vergeleken met de Verenigde Staten. Daar is volgens de studie al 155,2 miljard dollar bespaard dank zij e-business en zou er tegen 2010 nog eens voor vijfduizend miljard dollar uit de kosten geknipt kunnen worden.
 
De Amerikanen spelen volgens de studie sneller op de bal. 61 Procent van de bedrijven heeft e-businessoplossingen, tegenover amper 46 procent in Europa. Toch zou Europa tot 30 procent meer productiviteit kunnen behalen tegen 2010. De studie werd op CeBIT voorgesteld door Emea-group vice president Chris Dedicoat. Die ziet IP overal opduiken, van het bedrijf tot de thuisomgeving. Hij is erg enthousiast over een Italiaans breedbandproject in Milaan dat voor 53 dollar per maand een rechtstreekse ethernet-verbinding tot de eindgebruiker biedt met TV- en internetdiensten. "En IP telefonie wordt de dominante technologie voor spraakdiensten bij ondernemingen. Het is alleen nog de vraag wanneer dat precies zal gebeuren." Opvallend is dat Dedicoat op korte termijn geen nood ziet om over te schakelen naar de ipv6-internettechnologie. "De vraag kwam vooral van China waar het succes van internet een enorme toename van het aantal internetadressen teweeg zou brengen. Maar we hebben nog voor lang voldoende ruimte." Cisco is betrokken in de meeste proefprojecten rond Ipv6.
 
Europa, dat voor 31 procent van de Cisco-omzet staat en zesduizend werknemers telt, zou het beter dan de rest hebben gedaan in het tweede kwartaal (afgesloten op 26 januari). De totale omzet nam wel met 29 procent af ten opzichte van het tweede kwartaal van 2001, maar klom toch met 8 procent ten opzichte van het eerste kwartaal.
 
"Ik ben optimistischer dan zeven jaar geleden, toen ik bij Cisco aan de slag ging. Onze positie was nog nooit zo sterk", aldus Chris Dedicoat. Cisco wil 10 procent boven het markgemiddelde blijven groeien.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Zorg

    Dit zijn de 6 meest besproken thema’s tijdens Zorg & ICT

    Innovatie & Transformatie

    Europa blijft hangen in industrie-erfenis, digitalisering fabriek stokt

    Innovatie & Transformatie

    Dassault Systèmes en Omron vangen digital twin én fabriek in één keten

    Overheid

    Spoelstra Spreekt: Robot Jetten

    Innovatie & Transformatie

    Siemens presenteert autonome industriële ai-agent

    Innovatie & Transformatie

    Schaeffler wint Hermes Award 2026 voor hulp­plat­form humanoïde robots

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs