Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Pulsent: Nieuwe techiek videocompressie

24 maart 2002 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Jeroen Bezem
Jeroen Bezem

Een startend bedrijf heeft een technologie ontwikkeld voor videocompressie die vier maal zo effectief is als de huidige technieken.

Gedurende vier jaar heeft de Silicon Valley-starter Pulsent in alle stilte gewerkt aan een nieuwe techniek voor videocompressie. Nu zegt het bedrijf videobestanden te kunnen verkleinen tot een kwart van de ruimte die nodig is met de huidige compressietechnieken. Met de nieuwe technologie hoopt Pulsent de concurrentie aan te kunnen gaan op de markten van bijvoorbeeld tv-opzetkastjes en ’tv-on-demand’. Dat betekent dat de starter op moet gaan boksen tegen bedrijven als Real Networks en Microsoft.
 
Het grote verschil met de compressietechnieken van die twee gevestigde namen, die de compressie geheel softwarematig benaderen, is dat voor de technologie van Pulsent speciale chips noodzakelijk zijn. Deze chips zullen niet eerder dan het eind van dit jaar beschikbaar komen en zullen worden geleverd aan de fabrikanten van opzetkastjes en aan de telecom-providers.
 
Met de Pulsent-technologie is het versturen van videobeelden met hoge kwaliteit over bijvoorbeeld dsl-lijnen een stuk gemakkelijker geworden. Nu is er voor diensten als ’tv-on-demand’ nog een enorme data-buffer nodig, omdat bestaande compressietechnieken als Mpeg2 niet verder komen dan compressie tot vier à zes miljoen databits per seconde. Pulsent zegt te kunnen comprimeren tot 1,5 miljoen bits per seconde. Dat ligt binnen het bereik van de meeste dsl-lijnen.
 
Behalve voor ’tv-on-demand’ is de nieuwe techniek ook interessant voor teleconferentie. Niet voor niets heeft de teleconferentie-aanbieder Polycom inmiddels geïnvesteerd in het jonge bedrijf. Polycom en andere investeerders – vooral venture-capitalfirma’s en technologiebedrijven – hebben samen 33,5 miljoen dollar in Pulsent gestoken. Dat is echter nog geen garantie voor succes. Het introduceren van een geheel nieuwe technologie vergt veel geld, geduld en doorzettingsvermogen. Zeker als de concurrenten Real Networks en Microsoft heten.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Over post-quantum security (en waarom je nú moet handelen)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    RIVM moet grip houden op doorontwikkeling Praeventis  

    TNO
    ActueelInnovatie & Transformatie

    TNO: zonder megaclusters geen nieuwe ASML

    MagazineInnovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Onzekere inkoper

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs