Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Uitspraak Hewlett/HP-zaak mogelijk maandag

25 april 2002 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Jeroen Bezem
Jeroen Bezem

Rechter William Chandler wil zo snel mogelijk uitspraak doen in de zaak die Walter Hewlett heeft aan gespannen tegen HP.

Sommige bronnen gaan zelfs uit van een uitspraak aanstaande maandag. De president van de economische rechtbank in Delaware heeft schriftelijke analyses van beide partijen geaccepteerd als alternatief voor de standaard slotpleidooien. Daardoor is een snelle uitspraak in principe mogelijk. Beide partijen zien die uitspraak overigens met vertrouwen tegemoet.
 
Gisteren was de laatste van drie dagen met getuigenverhoren en bewijsvoering. De advocaat van Walter Hewlett kwam met nieuw bewijs dat zou aantonen dat HP’s president-directeur Carly Fiorina inderdaad groot-aandeelhouder Deutsche Bank onder druk heeft gezet om vóór de overname te stemmen. Het betreft de transcriptie van een telefonische vergadering aan de vooravond van ‘stemdag’ 19 maart.
 
"Dit is duidelijk heel erg belangrijk voor ons als bedrijf en het is van groot belang voor onze relatie. We zouden dan ook heel erg graag jullie steun hebben. We denken dat het gaat om een cruciale beslissing voor de onderneming." Dat zijn de woorden die Fiorina heeft uitgesproken tijdens die telefonische vergadering. Deutsche Bank had 17 miljoen volmachtstemmen. Op grond van de transcriptie houden zowel HP als Deutsche Bank vol dat er geen sprake is van het uitoefenen van ongeoorloofde druk. De Duitsers hebben hun beslissing om vóór de fusie te stemmen, uit vrije wil genomen, zo stellen de betrokkenen.
 
Pikant is daarom de transcriptie van een ánder telefoongesprek, dat gisteren ook door de advocaat van Hewlett werd ingebracht. Het is het gesprek tussen Dean Barr, hoofd van de investeringspoot van Deutsche Bank, Deutsche Asset Management, aan zijn ‘volmachtteam’ dat verantwoordelijk was voor het uitbrengen van de stemmen. "Ik weet niet of jullie weten dat wij een enorm belangrijke bankrelatie hebben met HP", zou Barr hebben gezegd. "Natuurlijk, als jullie je stem niet willen veranderen, moet je dat helemaal zelf weten. Het is jullie eigen keuze. Ik wil jullie aanraden – let wel, ik wil jullie niet onder druk zetten! – om de manier waarop jullie straks stemmen, te verantwoorden met glasheldere, rationele argumenten. Dit ligt allemaal enorm gevoelig."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    inQdo

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog...

    Cloud is volwassen geworden, maar de belofte is voor veel organisaties nog niet ingelost: complexiteit neemt toe, kosten vallen tegen en onafhankelijk advies is schaarser dan het lijkt. Cloudspecialist inQdo...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    VU-hoogleraar Giuffrida wint pres­ti­gi­eu­ze Intel- award

    Innovatie & Transformatie

    Ministerie waarschuwt ict-werkgevers snel pensioenregeling om te zetten

    Security & Awareness

    ‘Ai net zo goed in phishen als mensen’

    Cloud & Infrastructuur

    Imec maakt qubit met ASML-lithografie

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Gedraag je!

    Innovatie & Transformatie

    Tech-corridor tussen Amsterdam en Eindhoven maakt Nederland nog sterker

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs