Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Koreaanse regering steunt Hynix-overname

28 april 2002 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Jeroen Bezem
Jeroen Bezem

De Koreaanse regering doet momenteel alles wat in haar macht ligt om te voorkomen dat de overname van Hynix door Micron alsnog stukloopt.

Vorige week bereikten de chipproducenten overeenstemming over de overname van Hynix’ geheugenchipactiviteiten door het Amerikaanse Micron, waarmee ’s werelds grootste geheugenchipproducent zou ontstaan. Maar vrijwel meteen klonk er protest van de Zuid-Koreaanse vakbonden en van kleinere Hynix-aandeelhouders. De vakbonden hebben al met stakingen gedreigd als de overname doorgaat.
 
Vandaag moeten de schuldeisers van Hynix een definitieve beslissing nemen over het door Hynix en Micron bereikte ‘memorandum of understanding’. Aan het eind van de dag moet dat memorandum door de bestuurders van beide bedrijven worden bekrachtigd, anders verloopt het. Onder de schuldeisers bestaat weinig enthousiasme over de overeenkomst, omdat duidelijk is dat zij slechts een fractie terugkrijgen van het geld dat ze in Hynix hebben gestoken.
 
Toch zullen ze de overname waarschijnlijk goedkeuren, omdat de Koreaanse overheid hen flink onder druk heeft gezet. Liquidatie van Hynix zou voor schuldeisers veel gunstiger zijn, maar dan zouden duizenden mensen hun baan verliezen. Dat is voor de regering in Seoul onacceptabel. De regering kan de Koreaanse banken echter behoorlijk onder druk zetten, aangezien ze in de financiële sector veel aandelen heeft.
 
Micron en Hynix zijn overeengekomen dat de Amerikanen 3,2 miljard dollar in aandelen betalen voor de controle over Hynix’ geheugenchipactiviteiten. Verder heeft Micron beloofd 200 miljoen dollar te investeren in de niet-geheugenchipproductie van Hynix. Deze wordt overigens niet door Micron overgenomen. De Zuid-Koreaanse banken zouden zo’n 10 tot 20 procent van de waarde van de uitstaande leningen – met een totale waarde van 3 miljard dollar – terugkrijgen. Internationale geldschieters en andere aandeelhouders krijgen namelijk voorrang.
 
Volgens de vakbonden is een overname van Hynix door Micron weliswaar gunstiger dan liquidatie van de onderneming, maar zij vrezen dat onder het Amerikaanse management toch nog veel mensen hun baan zullen verliezen. De vakbonden zien liever dat Hynix zelfstandig verdergaat.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Digitale sector steunt Wennink: knelpunten dringend oplossen

    Innovatie & Transformatie

    Rapport Wennink pleit voor veel ai, fotonica en halfgeleiders

    Innovatie & Transformatie

    Kort: IBM signaleert groei quantumcomputing, Microsoft forceert doorbraak in kankerstudies (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Stop niet bij taalmodel (maar breng je enterprise-ai naar volgende fase)

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Het beste lijstje van 2025

    Innovatie & Transformatie

    SandGrain krijgt 13,5 miljoen voor iot-beveiliging met hardware

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs