Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Microsoft lonkt naar Deense Navision

30 april 2002 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Marten Dijkstra
Marten Dijkstra

Microsoft staat op het punt de Deense erp-leverancier Navision over te nemen. Zo probeert de reus deze markt te betreden.

Met de deal is een bedrag gemoeid van tussen de 1,2 en 1,5 miljard dollar, aldus berichten in The Wall Street Journal en de Financial Times. De overname sluit volgens insiders naadloos aan op de eerdere acquisitie van Microsoft van Great Plains Software in de Verenigde Staten. Dit bedrijf heeft een sterke positie in de ontwikkeling en verkoop van boekhoud- en slarissoftware aan kleine en middelgrote bedrijven, maar mist een basis Europa. Die leemte zou nu door Navision kunnen worden ingevuld.
 
Het management van Navision wil de aanstaande overname niet bevestigen, maar zegt zich wel voor te bereiden op "een mogelijke strategische transactie", die "misschien wel of niet kan leiden tot een overeenkomst". Microsoft onthoudt zich tot dusverre van commentaar.
 
Analisten juichen de eventuele overnamestap van Microsoft toe, omdat het zich daarmee een positie verwerft in de snelgroeiende markt voor zakelijke applicaties. Het kan daarmee de haperende groei in desktop-applicaties, zoals Windows en Office, eventueel compenseren.
 
Het voordeel van Navision is dat dit bedrijf geen kant-en-klare pakketten levert aan eindgebruikers, maar zijn software ter beschikking stelt aan partners die er vervolgens applicaties van bouwen. Microsoft koopt dus feitelijk doorwrochte code in.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Navo-sg Mark Rutte ziet innovatie op slagveld enorm versnellen

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    ActueelSoftware & Development

    Europese tech hongert naar Navo-orders

    Eén reactie op “Microsoft lonkt naar Deense Navision”

    1. Pietwillem Overvoorde schreef:
      1 mei 2002 om 15:22

      Beste Marten,
      voor de volledigheid: Navision levert kant en klare oplossingen voor het midden- en kleinbedrijf (ERP II) die eenvoudig kunnen worden toe-/aangepast aan de omgeving waar ze worden ingezet. We spreken dus beslist niet over software die aan partners ter beschikking wordt gesteld om vervolgens de oplossingen mee te realiseren. Wel is het voor partners (Navision Solution Centers) mogelijk eigen oplossingen op basis van bijvoorbeeld Navision Axapta te maken en deze te vermarkten. Zo heeft AAC Microdesk een service management oplossing gemaakt op basis van deze standaard ERP applicatie die inmiddels wereldwijd via diverse collega NSC’ers wordt verkocht en geimplementeerd.
      Voor vragen/opmerkinge ben ik bereikbaar op onderstaand e-mail adres of 06-51 52 98 04

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs