Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure » Datacenter & Infrastructure » Datacenter

Bull richt zich op mainframes en servers

31 juli 2002 - 22:00ActueelDatacenter
Teus Molenaar
Teus Molenaar

De nieuwe topman van Bull, Pierre Bonelli, zet de reeds ingezette koers van voorganger Guy de Panafieu voort: focus op mainframes en servers. Hij verwacht de verliezen fors terug te dringen.

Bonelli, die in december bij Bull aantrad, was eerder topman bij de Sema Group, die ooit wereldwijd tot de subtop van it-dienstverleners behoorde. In april 2001 heeft Schlumberger de dienstverlener ingelijfd; de divisie heet nu SchlumbergerSema. Overigens heeft Schlumberger ook de goedlopende smartcard-divisie van Bull overgenomen, begin 2001.
 
Bij de presentatie van de halfjaarcijfers (een verlies van 524,2 miljoen euro) zei Bonelli dat de onderneming zich terugtrekt op de kern van haar bedrijvigheid: hardware en bijbehorend onderhoud. Het bedrijf haalt 45 procent van zijn omzet uit verkoop van hardware en de rest uit onderhoud en dienstverlening.
 
Bonelli zegt dat Bull zich gaat concentreren op zijn achthonderd grote klanten die grote mainframes en servers hebben staan. Bull probeert die klanten meer hardware te slijten. Het bedrijf richt zijn pijlen op de sectoren defensie, telecommunicatie en overheid.
 
Eerder dit jaar is de onderneming van de ondergang gered door een lening van de Franse overheid van 450 miljoen euro. De Europese Commissie onderzoekt nog of deze lening terecht is verleend.
 
Bonelli verwacht in de eerste helft van 2003 weer quitte te draaien. Hij wil de kapitaalpositie van het bedrijf dan ook verbeteren, waarschijnlijk door nieuwe investereerders aan te trekken.

Meer over

Mainframes

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Datacenter

    ITB2 Datacenters gaat na dertig jaar stoppen

    IT Strategy & Governance

    Waarom datasoevereiniteit over controle gaat, en niet over geografie

    Cloud & Infrastructure

    Gartner verhoogt groeiprognose it-uitgaven

    Cloud & Infrastructure

    Chipmachine-maker Besi floreert onder ai-hausse

    Data & AI

    Kort: Leaseweb koopt VMware-klantenbestand van ITQ, Amerikaanse datacenters stuwen omzet Randstad (en meer)

    datacenter
    Datacenter

    Switch Datacenters omzeilt bouwstop via vergroeningsplan

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs