Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Security & Risk » Threat Detection » Malware

Nog weinig virusmeldingen in 2002

25 augustus 2002 - 22:00ActueelMalware
Teus Molenaar
Teus Molenaar

Het jaar 2002 is tot dusverre een rustig virusjaar. Zeker in vergelijking met 2001 waar Code Red en Nimda hun vernietigend werk deden. Antivirussoftware-fabrikanten kunnen het nu bijbenen.

Volgens beveiligingsexpert Nick Fitzgerald, werkzaam bij Computer Associates in Nieuw-Zeeland, is de rust aan het front te verklaren doordat "antivirussoftware-fabrikanten het tempo goed kunnen bijhouden en de virusschrijvers tot nog toe niet iets radicaal nieuw hebben gemaakt om hen te verslaan."
 
Sinds 1990 is het aantal nieuwe virussen jaarlijks gegroeid met 50 procent. Dit jaar zakt die aanwas naar 5 procent. Deze verwachting spreekt Jimmy Kuo uit in The Wall Street Journal. Kuo is onderzoeker bij Network Associates, de maker van McAfee antivirussoftware. Zelfs met dat lage percentage worden er meer dan tweehonderd virussen actief via internet verspreid, aldus Kuo. E-mail, vooral via Outlook, is daarbij het transportmiddel bij uitstek.
 
Niet alleen de kracht van de antivirussoftware-fabrikanten heeft de uitbraak van zeer schadelijke virussen weten te voorkomen, ook het groeiend veiligheidsbesef bij netwerkbeheerders is daaraan debet. Zij zijn er inmiddels op grote schaal toe overgegaanexecutables die als bijlage in een e-mail bericht zitten, de toegang te weigeren.
 
Een derde aspect dat voordelig uitpakt bij de bestrijding, is de samenwerking tussen antivirussoftware-fabrikanten onderling. Hoewel dit een zwaar concurrrerende markt is, werken de concurrenten gezamenlijk aan het ontdekken van nieuwe virussen en het versturen van alarm in geval van nood. "Dat is iets dat we samen doen om de gebruikers te beschermen", zegt Fitzgerald. "De concurrentie bestaat niet op het vlak van het ontdekken van nieuwe virussen, maar op het gebied van extra toepassingen, beheer en updateprocessen."

Meer over

Malware

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Chinese vlaggen
    Malware

    Chinese Brickstorm spionagemalware ontdekt op Windows-systemen

    Artist's impresson malware [Afbeelding GrandeDuc/Shutterstock]
    Malware

    WithSecure opent museum van ‘slechte-softwarekunst’

    auto fabriek
    Malware

    Ai-implementatie: niet alleen voor techreuzen, ook voor maakindustrie

    Lek kwetsbaarheid vulnerability
    Malware

    Duizenden systemen besmet door lek in Cisco IOS-XE

    Malware

    Ajax selecteert Acronis en Dustin voor cyberdefensie

    Malware

    Pdf en html geliefde malware-dragers

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs