Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Sun sluit overeenkomst met concurrent BEA

16 december 2002 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

BEA Systems sluit een belangrijk akkoord met Sun Microsystems. Dat bedrijf bundelt naast zijn eigen Sun One toepassingsserver ook Weblogic met het Solaris besturingssysteem.

Voor BEA is deze overeenkomst bijzonder belangrijk in de strijd om dominantie in de markt voor toepassingsservers. Eerder dit jaar bereikte BEA ook al een akkoord met HP, dat Weblogic voortaan zou bundelen in zijn HP-UX Unix besturingssysteem. BEA vecht met IBM om de leidersplaats in de markt voor toepassingsservers. Volgens Gartner hebben beide bedrijven samen meer dan 70 procent van die markt in handen. De Sun ONE Application Server heeft minder dan 10 procent marktaandeel.
 
Met de overeenkomst tussen BEA en Sun krijgen bedrijven die Solaris 9 aanschaffen er meteen een proefversie van Weblogic 7 bij. Die kunnen ze gedurende een half jaar gratis testen. Er zijn wel een aantal beperkingen opgelegd. Zo geldt de proefversie maar voor één processor en maximaal twintig gebruikers.
 
Sun zegt dat het de bedoeling is de klant keus te geven tussen Weblogic en de eigen toepassingsserver van Sun. Volgens analist John Rymer van Giga Information Group heeft Sun een goed beslissing genomen. Rymer zegt dat Sun beseft dat BEA een softwarepartner is die Sun kan gebruiken om meer servers te verkopen.
 
BEA werkt overigens aan een nieuwe versie van Weblogic, onder de codenaam Gibraltar. Het is de bedoeling om binnen die nieuwe versie te zorgen voor een combinatie van toepassingsontwikkeling en toepassingsintegratie. Het ontbreken van een ontwikkelomgeving die specifiek is voor Weblogic werd onlangs nog door Gartner aangestipt als een zwakte van BEA. Tegelijk zou ook gezorgd worden voor een betere samenwerking tussen verschillende Weblogic modules, zoals de portal software, deapplication integration broker, Workshop ontwikkeltools en de Liquid Data data access software. De nieuwe versie van Weblogic is gepland voor de eerste helft van volgend jaar.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Delftse Qualinx in volledig Europese productieketen

    Data & AI

    7 tips om ai-agents beter te beveiligen

    Innovatie & Transformatie

    Flinke impuls voor Deep Tech Fonds 

    Innovatie & Transformatie

    VivaTech tovert Champs-Élysées om in een immersieve techshow

    Overheid

    Kort: Pact Centric en Nextcloud voor soevereine werkplek overheid, Zwitsers succes voor Netinium (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Geen bal aan

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs