Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Sun sluit overeenkomst met concurrent BEA

16 december 2002 - 23:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable

BEA Systems sluit een belangrijk akkoord met Sun Microsystems. Dat bedrijf bundelt naast zijn eigen Sun One toepassingsserver ook Weblogic met het Solaris besturingssysteem.

Voor BEA is deze overeenkomst bijzonder belangrijk in de strijd om dominantie in de markt voor toepassingsservers. Eerder dit jaar bereikte BEA ook al een akkoord met HP, dat Weblogic voortaan zou bundelen in zijn HP-UX Unix besturingssysteem. BEA vecht met IBM om de leidersplaats in de markt voor toepassingsservers. Volgens Gartner hebben beide bedrijven samen meer dan 70 procent van die markt in handen. De Sun ONE Application Server heeft minder dan 10 procent marktaandeel.
 
Met de overeenkomst tussen BEA en Sun krijgen bedrijven die Solaris 9 aanschaffen er meteen een proefversie van Weblogic 7 bij. Die kunnen ze gedurende een half jaar gratis testen. Er zijn wel een aantal beperkingen opgelegd. Zo geldt de proefversie maar voor één processor en maximaal twintig gebruikers.
 
Sun zegt dat het de bedoeling is de klant keus te geven tussen Weblogic en de eigen toepassingsserver van Sun. Volgens analist John Rymer van Giga Information Group heeft Sun een goed beslissing genomen. Rymer zegt dat Sun beseft dat BEA een softwarepartner is die Sun kan gebruiken om meer servers te verkopen.
 
BEA werkt overigens aan een nieuwe versie van Weblogic, onder de codenaam Gibraltar. Het is de bedoeling om binnen die nieuwe versie te zorgen voor een combinatie van toepassingsontwikkeling en toepassingsintegratie. Het ontbreken van een ontwikkelomgeving die specifiek is voor Weblogic werd onlangs nog door Gartner aangestipt als een zwakte van BEA. Tegelijk zou ook gezorgd worden voor een betere samenwerking tussen verschillende Weblogic modules, zoals de portal software, deapplication integration broker, Workshop ontwikkeltools en de Liquid Data data access software. De nieuwe versie van Weblogic is gepland voor de eerste helft van volgend jaar.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    De overstap #8
    Soevereiniteit

    Open source alleen maakt nog niet digitaal soeverein

    IT Industry news

    ASML paait personeel met 20 mille aan aandelen

    Data & AI

    Kort: EU dwingt Google tot meer open Android, geld zoek bij Knaken, Meta gek op privé-data (en meer)

    IT Strategy & Governance

    To­mor­row­land 2026: uitverkocht festival is magneet voor online fraude

    Data & AI

    Ai-hype maakt plaats voor nuchterheid: ‘Geen autonoom won­der­mid­del’

    Cloud & Infrastructure

    ASML schroeft productie chipmachines maximaal op

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs