Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Twinning Eindhoven sluit de deuren

28 februari 2002 - 23:003 minuten leestijdActueelInnovatie & Transformatie
Jeroen Bezem
Jeroen Bezem

Na een periode van drie jaar is besloten bij Twinning Eindhoven de stekker eruit te trekken. Gisteren sloot de organisatie de deuren.

Ruim een maand geleden melddeComputable al dat de toekomst van Twinning Eindhoven aan een zijden draadje hing. Het bedrijf bleek tekort te schieten in de rol van financier, adviseur en huisvester van startende ict-bedrijven. Als aanjager van nieuwe initiatieven op het gebied van de informatie- en communicatietechnologie heeft Twinning wél goed gefunctioneerd, maar het traject daarna bleek te zwaar. De organisatie trachtte beginnende ict-bedrijven in drie jaar aan een beursnotering te helpen. Tot zo’n twee jaar geleden leek dat zeker niet te hoog gegrepen, maar de tijden zijn veranderd.
 
Lucas Wildervanck, Twinning Director, spreekt echter tegen dat de reden voor het sluiten van Twinning Eindhoven gezocht moet worden bij de organisatie zelf. "De suggestie werd gewekt dat Twinnings inspanningen in de Eindhovense regio onvoldoende hebben gewerkt. Dat klopt niet, want Twinning heeft veruit de meeste inspanningen geleverd om het concept ook regionaal van de grond te krijgen", aldus Wildervanck. De reden voor het vertrek uit Eindhoven moet volgens hem worden gezocht in een achterblijvende kwalitatieve en kwantitatieve ‘dealflow’. "Er moet voldoende zicht zijn op een jaarlijks te nemen aantal participaties, anders wegen de kosten van een lokale representatie niet op tegen de mogelijke opbrengsten."
 
Twinning Center Eindhoven is gestart in 1999 met de bedoeling het Twinning-concept op lokaal en regionaal niveau te introduceren. Wildervanck: "Naast het investeren in startende bedrijven, denk ik dat de belangrijkste bijdrage van Twinning is geweest dat er enorm veel is gedaan aan het aanjagen en leggen van contacten met allerhande instanties en netwerken. Er is een ‘starterscultuur’ ontstaan, wat de mogelijkheden enorm heeft vergroot."
 
In Eindhoven was Twinning gevestigd in een markant gebouw op het terrein van de Technische Universiteit. Dat werd in april 2000 geopend en zou vervolgens voor 70 procent gevuld moeten worden met Twinning-initiatieven. Twee jaar later staat het Eindhovense Twinningcenter volgens hetEindhovens Dagblad voor de helft leeg. Van de 19 ict-bedrijven in het gebouw werken er slechts twee volgens het Twinning-concept. Een groot aantal Twinning-ondernemingen is failliet gegaan en het afgelopen jaar heeft Twinning Eindhoven geen ondernemers kunnen vinden voor een participatie, aldus de regionale krant.
 
Volgens Wildervanck is dat onzin. Het vertrek van Twinning uit Eindhoven staat volgens hem los van de discussie over de exploitatie van het gebouw zelf, want die loopt ondanks het slechte ict-marktklimaat heel redelijk. "Dat geldt overigens ook voor de andere regio’s waar Twinning actief blijft. Het BTC in Twente en in Delft/Rotterdam zit nagenoeg vol en het Twinning Center op het Amsterdam Science Park zit vol. In het algemeen is iedereen het er over eens dat het Twinning-concept een positieve stimulans is geweest voor ict-ontwikkeling in de regio", aldus Wildervanck.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ActueelOverheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs