Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Interne onenigheid velt directie Pink

23 juni 2002 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Kim Loohuis
Kim Loohuis
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Het ontslag van vijf van de zes directeuren bij PinkRoccade is het directe gevolg van onenigheid binnen de raad van bestuur. Dit meldt Het Financieele Dagblad op grond van het relaas van enkele betrokkenen.

De tweestrijd binnen de raad ontstond nadat cfo Willem Middelburg wilde weten hoe Pink moet reageren op de tegenvallende marktontwikkeling. "Ik vond dat we snel iets moesten doen", zegt Middelburg, "maar als je vier keer iets roept en er gebeurt niets, dan heb je een probleem." De zes directeuren konden het niet eens worden en besloten dat de financiële topman moest vertrekken.
 
Volgens president-commissaris Hans van der Wielen functioneerde de raad van bestuur niet goed, waardoor uiteindelijk werd gekozen voor de huidige structuur met maar één directeur. "Er zaten teveel mensen in de directie die geen duidelijke functie-omschrijving hadden." Hij doelt hiermee op enkele mensen die tot het bestuur toetraden toen hun bedrijf door PinkRoccade werd overgenomen.
 
De voorzitter van de raad, nu president-directeur, Henk Bosma, trekt zich de escalatie persoonlijk aan. "Ik had te laat in de gaten dat de relaties niet goed waren. Ik vat het op als een nederlaag." Bosma moet in de komende jaren een nieuwe raad van bestuur gaan vormen. De huidige zes divisiedirecteuren maken allen kans om hem straks op te volgen als president-directeur.
 
Gerekend naar personeelsaantallen is PinkRoccade op drie na de grootste ict-dienstverlener. Het bedrijf heeft ruim zesduizend medewerkers. In het eerste kwartaal van 2002 haalde de onderneming een omzet van 208 miljoen euro, elf miljoen euro meer dan over dezelfde periode het jaar daarvoor. De winst (voor amortisatie van goodwill) daalde met 20 procent naar twee miljoen euro. Over dezelfde periode een jaar eerder, noteerde het bedrijf nog een winst van tien miljoen euro.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor...

    Digitale soevereiniteit staat hoog op de agenda van Nederlandse overheden en bedrijven. Maar voor grote organisaties is afscheid nemen van Amerikaanse hyperscalers niet altijd nodig of realistisch. Cruciaal is keuzevrijheid...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Industry news

    Kort: Grootste cryptodiefstal ooit treft Binance, Wolters Kluwer vangt 40 miljoen voor Steuertipps (en meer)

    Pim de Witte
    IT Strategy & Governance

    Jonge techmiljardair Pim de Witte wil vooral grip houden op ai

    IT Strategy & Governance

    ‘Pushing Boundaries’ centrale thema Computable Awards 2026

    Cloud & Infrastructure

    Alphabet ziet kasgeld opdrogen door ai-race

    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor Europese cloudaanbieders als T-Systems is het belangrijk keuzevrijheid te bieden”

    IT Strategy & Governance

    Glanzende cijfers Microsoft, toch reorganisatie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs