Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

‘Bedrijven lichtzinnig met virussen’

30 juni 2002 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Jeroen Bezem
Jeroen Bezem
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Grote bedrijven hebben geen adequate anti-virusstrategie, vindt onderzoeksbureau Forrester Research.

De ondernemingen moeten volgens Forrester hun anti-virussoftware regelmatig(er) updaten en werken aan een meer gestructureerde aanpak. Het bureau benadrukt dat bedenkers van virussen steeds sluwere en complexere programma’s afleveren. Dat betekent dat de kans op infectie groter wordt en dat virussen zich bovendien sneller verspreiden. De onderzoekers van Forrester berekenden dat de kans om besmet te worden met een virus vorig jaar is gestegen met 13 procent. Tijdens de Nimda-epidemie, in september vorig jaar, raakte maar liefst 68 procent van de bedrijven besmet.
 
Forrester vergelijkt het gevecht tegen virussen met een wapenwedloop. "Zodra virusbedenkers een nieuwe manier vinden om hun programma’s te verbergen of verspreiden, hebben anti-virusleveranciers een nieuwe code klaarstaan. Dat leidt tot een steeds complexere malafide code", aldus het onderzoeksbureau. Nieuwe virussen gebruiken bovendien vaak meerdere verspreidingskanalen (zoals mail, irc en webpagina’s). Het is allang niet meer voldoende om alleen diskettes ‘van buiten’ op virussen te checken. Die aanpak is volledig uit de tijd. Verder lijken virussen het in toenemende mate gemunt te hebben op de achterliggende websoftware. De virussen richten zich tegenwoordig op IIS-software en applicaties als SQL Server, om zo servermachines over te nemen.
 
Grote firma’s moeten volgens Forrester investeren in een veilige netwerkstructuur, met meerdere barrières tegen virussen. Zo moeten niet enkel de desktop-pc’s met virusbestrijdingssoftware worden uitgerust, maar ook de gateways en mailservers. En alle bestrijdingssoftware moet up-to-date worden gehouden. Volgens Forrester is het overigens voldoende om één keer per maand op te waarderen. Overschakelen van een maandelijkse naar een dagelijkse update-routine geeft maar een voordeel van 5 tot 10 procent.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    2 reacties op “‘Bedrijven lichtzinnig met virussen’”

    1. Rob Greuter schreef:
      1 juli 2002 om 18:28

      Bijzonder twijfelachtige opmerking van Forrester, ‘Volgens Forrester is het overigens voldoende om één keer per maand op te waarderen. ‘ Maandelijks updaten was 4 jaar geleden realistisch, nu is dagelijks updaten geboden.

      Login om te reageren
    2. Gert Kuipers schreef:
      2 juli 2002 om 06:01

      Geheel mee eens, over het algemeen komt een virus een dag na publicatie door de grote virusscan-bedrijven al bij een van onze gebruikers binnen. Eén keer per maand updaten zou voor ons bedrijf al meerdere malen fataal zijn geweest.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor...

    Digitale soevereiniteit staat hoog op de agenda van Nederlandse overheden en bedrijven. Maar voor grote organisaties is afscheid nemen van Amerikaanse hyperscalers niet altijd nodig of realistisch. Cruciaal is keuzevrijheid...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Accenture beschuldigd van publicatie rapport vol ai-hallucinaties

    Data & AI

    SAP zet in op Joule: van assistent naar uitvoerder van be­drijfs­pro­ces­sen

    Jacob Spoelstra
    IT Strategy & Governance

    Spoelstra Spreekt: Ik wil je zien

    Carrière

    It-teams groeien ondanks opmars van ai

    nieuw icoontje voor ai-content
    IT Leadership

    Ai zorgt voor de grote comeback van de it-afdeling. Maar is dat wel goed nieuws?

    IT Strategy & Governance

    Ai in Nederland: DNB schetst voorwaarden voor hogere productiviteit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs