Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Microsoft mengt zich in AJAX-overleg

22 maart 2007 - 10:43ActueelInnovatie & TransformatieMicrosoft
Peter Verkooijen
Peter Verkooijen

Microsoft is na een jaar dubben lid van de OpenAJAX Alliance geworden. Brad Abrams bracht het nieuws namens Microsoft op de laatste dag van het ontwikkelaarscongres AJAX World in New York.

Het matig bezochte congres maakte duidelijk dat men met AJAX grotere ambities heeft dan waarvoor het nu gebruikt wordt. Een combinatie van Asynchronous Javascript, XML en andere technologieën kan van de browser een volwaardige interface voor applicaties maken. AJAX is daarom een sleutelelement in de zakelijke web 2.0 initiatieven van bedrijven als IBM en Oracle.

Beide waren ruim een jaar geleden mede oprichters van de OpenAJAX Alliance, naast onder andere Google, Yahoo, Mozilla en Novell. De alliantie wil interoperabiliteit en ontwikkeling van standaarden rond AJAX stimuleren en bereikte een vroege consensus dat de ontwikkelomgeving zoveel mogelijk open source moet zijn, met Eclipse en Dojo als voorbeelden.

Ontwikkelaars zoals Adam Bosworth legden tien jaar geleden bij Microsoft de basis voor AJAX. Bosworth werkt nu voor Google. De browser als client voor applicaties op de server paste niet in Microsofts strategie. AJAX valt binnen Microsoft onder .NET.

Brad Abrams, groepsmanager van .NET, demonstreerde woensdagochtend op AJAX World de gratis ontwikkeltool ASP.Net Ajax 1.0. "Onze klanten bouwen sommige oplossingen op Windows, andere niet", zegt Abrams. "We willen zorgen dat we een ontwikkelplatform leveren dat het volledige spectrum ondersteunt waar onze klanten om vragen."

De OpenAJAX Alliance komt de donderdag en vrijdag na AJAX World in New York bij elkaar voor overleg. Behalve Microsoft hebben nog dertig kleinere bedrijven zich bij de alliantie aangemeld. De groep telt nu 72 leden.
IBM en Microsoft hebben eerder samengewerkt in standaardisatie van XML en andere technologieën voor webdiensten. De actievere rol van Microsoft en ook Google in de alliantie kan Yahoo en Mozilla in het nauw brengen.

Bekijk ook de video, waarin een aantal deelnemers aan de AJAX WORLD aan het woord komen.

Meer over

Ajax

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Wat maakt een bedrijf een échte High Performer?

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs