Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Richter Systems koopt Fast Lane

14 september 1997 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Richter Systems, leverancier van supply chain management-software voor de detailhandel, koopt Oracle-consultancy organisatie Fast Lane. Alle aandelen Fast Lane komen in bezit van Richter in ruil voor een onbekend aantal eigen aandelen.

Fast Lane richt het EuropeesRichter Competence Centre in, blijft verder onder eigen naam opereren en behoudt zijn huidige advies- en opleidingsactiviteiten. De samenwerking moet de autonome groei stimuleren.
Het Canadese Richter Systems opende afgelopen voorjaar onder leiding van Ad Nederlof (ex-Volmac en ex-Oracle) zijn Europees hoofdkwartier in Amersfoort, waar nu zo’n vijftien medewerkers. Het brengt de pakketten Rams/2000 en Sewn op de markt. Nederlof neemt plaats in de directie van Fast Lane. Richter Systems gaat zorgen voor de verkoop van licenties, terwijl Fast Lane, met vijftig werknemers, advies en implementatie op zich neemt. Ze streven ernaar om de implementatietrajecten in samenwerking met partners als Cap Gemini, CMG en Deloitte & Touche uit te voeren.
De producten van Richter zijn nauw verbonden met Oracle-technologie en worden vaak samen met Oracle-applicaties gebruikt. Het Competence Centre bestaat uit een groep ontwikkelaars die de Richter-software geschikt maken voor de Europese markt. In de nabije toekomst wordt de productontwikkeling van Rams/2000 wellicht naar Nederland overgeheveld, aldus Nederlof. Verder omvat het Competence Centre een afdeling voor technische ondersteuning van implementatiepartners en gebruikers, en een opleidingscentrum voor om- en bijscholing op het gebied van Oracle-technologie.
Nederlof denkt over drie jaar in Europa een omzet te realiseren van dertig tot veertig miljoen dollar, één derde deel van de beoogde totale omzet van Richter, die verder uit Canada, de Verenigde Staten en Azië moet komen. Het knelpunt bij de verwezenlijking zou het aantrekken van gekwalificeerd personeel zijn.
Richter Systems bereidt een beursgang voor. In 1998 wil Nederlof zijn organisatie op de schermenbeurs Nasdaq zien staan. Om de brede markt van productie tot en met detailhandel af te dekken voor alle typen producten zoekt Richter partners. Gesprekken met Baan zijn gaande. Intern wordt gewerkt aan een verticale oplossing voor de levensmiddelensector.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: EU steunt superconducting‑quantum, nieuw ai-dataplatform CM.com (en meer)

    Carrière

    ASML wacht pittig gesprek met bonden over reorganisatie

    Listicle 7 vragen quantum computing
    Innovatie & Transformatie

    7 urgente vragen over quantumcomputing beantwoord

    Innovatie & Transformatie

    Invest-NL versterkt Nederlandse deeptech

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Gartner ziet veel vraag naar servers, Bird vliegt niet uit (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Vaker gehoord

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs