Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Wang streeft naar overname Olsy

03 november 1997 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Wang Laboratories en Olivetti bevestigen dat ze onderhandelingen met elkaar voeren over Olsy, de divisie voor computerdiensten van de Italiaanse hardwarefabrikant. Wang wil Olsy overnemen en daarmee zijn omvang verdubbelen.

De Olivetti-divisie verschaft op dit moment werk aan ongeveer twaalfduizend mensen en behaalt een jaarlijkse omzet van 2,6 miljard dollar. Dit bedraagt ruim 60 procent van Olivetti’s jaaromzet.
Wang begon ooit als een producent van middelgrote computers, maar richt zich tegenwoordig meer op IT-dienstverlening en zoekt daarvoor uitbreiding in het buitenland. De nu lopende gesprekken behelzen een fusie van Wang met de Olsy-tak, waarbij Olivetti een meerderheidsaandeel krijgt in de zo ontstane combinatiefirma. Bovendien zou Olivetti overwegen een belang van 20 procent in Wang te nemen. Beide bedrijven hadden geen commentaar op dit laatste bericht.
Analisten verwachten dat de overeenkomst volgende maand wordt afgerond en dat Olsy zeshonderd- tot zevenhonderd miljoen dollar opbrengt. De nieuwe dienstverlener die hieruit ontstaat, genereert een geschatte jaaromzet van 4,5 tot 5 miljard dollar. Olivetti praat ook met bedrijven over de verkoop van zijn Lexikon-divisie voor kantoorapparatuur. Hierbij zou ondermeer US Xerox betrokken zijn.
Terwijl de onderhandelingen nog lopen, heeft Olivetti het mes gezet in de organisatie. Zo’n 1650 Italiaanse medewerkers worden op straat gezet, waarvan negenhonderd bij Olsy, driehonderd bij Lexicon en de resterende 450 bij het moederconcern. De onderneming bevindt zich al jaren in de hoek waar de klappen vallen. Sinds 1990 lijdt het voortdurend verlies en heeft het zijn personeelsbestand ingekrompen van 54 duizend naar 23 medewerkers. De helft van de ontslagen zijn in Italië gevallen. Na de nieuwste ontslagronde zullen er nog tienduizend Italiaanse medewerkers overblijven. Van een hecht IT-bedrijf is allang geen sprake meer. Olivetti is veranderd in een holding die uit diverse sub-holdings en dochtermaatschappijen bestaat.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    5 gen ai toepassingen
    Overheid

    5 manieren waarop gemeenten gen-ai gebruiken

    Innovatie & Transformatie

    Salarisgroei ict-sector blijft achter; loyaliteit slecht beloond

    Innovatie & Transformatie

    FME slaat alarm: digitalisering in mkb blijft achter  

    Software & Development

    Baan en Nederlof sluiten pact tegen esg-software uit VS

    Cloud & Infrastructuur

    Apple Museum in Utrecht van start

    Innovatie & Transformatie

    Digital Holland kent ruim 4,8 miljoen euro toe aan mkb-projecten rond digitale innovatie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs