Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Wang streeft naar overname Olsy

03 november 1997 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Wang Laboratories en Olivetti bevestigen dat ze onderhandelingen met elkaar voeren over Olsy, de divisie voor computerdiensten van de Italiaanse hardwarefabrikant. Wang wil Olsy overnemen en daarmee zijn omvang verdubbelen.

De Olivetti-divisie verschaft op dit moment werk aan ongeveer twaalfduizend mensen en behaalt een jaarlijkse omzet van 2,6 miljard dollar. Dit bedraagt ruim 60 procent van Olivetti’s jaaromzet.
Wang begon ooit als een producent van middelgrote computers, maar richt zich tegenwoordig meer op IT-dienstverlening en zoekt daarvoor uitbreiding in het buitenland. De nu lopende gesprekken behelzen een fusie van Wang met de Olsy-tak, waarbij Olivetti een meerderheidsaandeel krijgt in de zo ontstane combinatiefirma. Bovendien zou Olivetti overwegen een belang van 20 procent in Wang te nemen. Beide bedrijven hadden geen commentaar op dit laatste bericht.
Analisten verwachten dat de overeenkomst volgende maand wordt afgerond en dat Olsy zeshonderd- tot zevenhonderd miljoen dollar opbrengt. De nieuwe dienstverlener die hieruit ontstaat, genereert een geschatte jaaromzet van 4,5 tot 5 miljard dollar. Olivetti praat ook met bedrijven over de verkoop van zijn Lexikon-divisie voor kantoorapparatuur. Hierbij zou ondermeer US Xerox betrokken zijn.
Terwijl de onderhandelingen nog lopen, heeft Olivetti het mes gezet in de organisatie. Zo’n 1650 Italiaanse medewerkers worden op straat gezet, waarvan negenhonderd bij Olsy, driehonderd bij Lexicon en de resterende 450 bij het moederconcern. De onderneming bevindt zich al jaren in de hoek waar de klappen vallen. Sinds 1990 lijdt het voortdurend verlies en heeft het zijn personeelsbestand ingekrompen van 54 duizend naar 23 medewerkers. De helft van de ontslagen zijn in Italië gevallen. Na de nieuwste ontslagronde zullen er nog tienduizend Italiaanse medewerkers overblijven. Van een hecht IT-bedrijf is allang geen sprake meer. Olivetti is veranderd in een holding die uit diverse sub-holdings en dochtermaatschappijen bestaat.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    7 ai hubs
    Data & AI

    7 ai-hubs in Nederland uitgelicht

    Innovatie & Transformatie

    Wat is de prijs van ict-autonomie?

    Zorg

    Kort: Info Support lanceert cloudplatform zorg, Aizy en Clonable halen geld op (en meer)

    Carrière

    Ierse vakbondskwestie bij ASML escaleert

    Innovatie & Transformatie

    Stuur cases in en maak kans op een Computable Award!

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Vraag naar ai-chips drijft hardwareprijs op, Louvre-kunst komt met ar tot leven (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs