Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Numetrix 3 laat oude planningmodel los

11 november 1997 - 23:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable

Softwareleverancier Numetrix brengt versie 3 van zijn supply chain management-pakket op de markt. De eerste orders waren al genoteerd voordat de software officieel op de markt verscheen.

In de open architectuur van de software heeft het bedrijf ouderwetse planningmodellen losgelaten. De Distributed Object Messaging Architecture (Doma) benadert de logistieke keten als een netwerk van knooppunten in en tussen bedrijven. De software is gericht op optimalisering van het hele netwerk in plaats van individuele knooppunten. Ook bevat deze versie een module om voorspellingen te doen.
Volgens Veerle Schengili, president Europa en Azië van Numetrix, gaat IBM zijn PC’s en werkstations standaard met de nieuwe architectuur uitvoeren. "De twee bedrijven ontwikkelen de architectuur daarvoor verder." De technologie zou de netwerkbelasting verlagen, omdat slechts communicatie plaatsvindt bij uitzonderingen. IBM wil met Numetrix 3-technologie dezelfde basisfunctionaliteit gaan leveren als Microsoft metValue Chain Initiative.
Numetrix richt zich vooral op de procesindustrie, met name bedrijven met meerdere vestigingen in de chemie, voedingsmiddelen en farmacie. Van die organisaties zijn er honderd in Nederland. Dat betekent een groot marktpotentieel in Nederland; een implementatie kost minimaal 1 miljoen dollar.
De integratie met erp-pakketten (enterprise resource planning) blijft gegarandeerd. Er zijn api’s (application program interface) voor Sap en Baan. Het certificatietraject voor de api van Oracle is in gang gezet. Schengili voelt zich overigens niet bedreigd door de inspanningen van de erp-leveranciers om zelfsupply chain management-software te gaan ontwikkelen. "Software voor planning is dermate complex dat wij de erp-leveranciers altijd een stap voor zullen blijven. Veel bedrijven kiezen voor een specialistisch pakket." Verder kondigde Schengili aan dat Numetrix volgend jaar meer aan indirecte verkoop zal doen. "Hoewel directe verkoop goed past bij complexe producten in complexe situaties, zoeken we toch nauwere samenwerking met de vier overgebleven grote adviesorganisaties.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Datasoevereiniteit of data-nihilisme?

    EDIC EU digitaal
    IT Strategy & Governance

    EU wil eigen it-branche ruim baan geven bij openbare aanbestedingen

    Rabobank
    AI Agents

    Rabobank: agentic ai verandert het werk van engineers enorm

    De overstap #8
    Soevereiniteit

    Opensource alleen maakt nog niet digitaal soeverein

    IT Industry news

    ASML paait personeel met 20 mille aan aandelen

    Data & AI

    Kort: EU dwingt Google tot meer open Android, geld zoek bij Knaken, Meta gek op privé-data (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs