Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Intel zoekt expansie naar boven en onder

21 december 1997 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Intel wil komend jaar zijn positie op het gebied van PC’s en servers uitbreiden. De Pentium II-processor moet ook de bovenkant van de markt voor zware servers penetreren. Voor de onderkant dient de ‘slanke client’, een nog slankere netwerkcomputer (NC) die compatibel is met bestaande PC’s.

"Toekomstige producten worden allemaal gebaseerd op de Pentium II-processor", zei Pierre Mirjolet, Europees productmarketing manager van Intel. Komende zomer vervangt de Pentium II de Pentium en de Pentium Pro. Dan zou de nieuwe chip snelheden tot 450 MHz en een schaalbaarheid van acht processoren per computer halen.
Er komen diverse uitvoeringen van de Pentium II, met verschillen in de processorsnelheid, de cache, de bandbreedte van de systeembus en de grafische capaciteiten. Daarnaast werkt Intel aan integratie van zijn chipsets en legt het meer nadruk op software voor bijvoorbeeld elektronische handel.
De slanke client moet terminals vervangen. De eerste plannen voor zo’n ‘nog-slankere machine’ zijn begin november geopenbaard door topmensen van Intel, die lieten doorschemeren dat men de groeiende markt voor goedkope systemen wil penetreren. Toen werd gesproken van ‘een vereenvoudigde versie van de NetPC-specificatie, maar met dezelfde beheer-architectuur’. William Roscoe, directeur van Intels Business Desktop Group, bevestigt dit nu. Deze machine wordt gebaseerd op een ingebedde Pentium-processor van minimaal 100 MHz, 8 MB aan geheugen, een grafische chip, een toetsenbord en een beeldscherm. De uiteindelijke specificatie wordt eind januari bepaald. De eerste producten zijn er rond maart. IBM, Compaq, HP en SCO zeggen het concept te steunen.
Naast PC-compatibiliteit is het voornaamste verschil met Oracle’s slanke machine dat Intel alleen een raamwerk van standaard hardware-componenten biedt. Terminalfabrikanten zouden zelf kunnen bepalen wat voor besturingssysteem, applicaties en extra functionaliteit ze toevoegen. Lee Hirsch, marketingmanager voor Intels hardware-divisie, liet echter vallen dat Microsofts Windows CE het beste draait op de slanke client. Ongewild bevestigt Intel dit door te benadrukken dat programmatuur voor de nieuwe machine al verkrijgbaar is. Naar verwachting komt software voor de concurrerende NC pas in de loop van volgend jaar op de markt.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    later digitale hub
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederland dreigt digitale hub-positie te verliezen, grondrechten in de ai-verordening (en meer)

    agentic ai
    Data & AI

    Fundamentele transformatie in 2026 door agentic ai

    Innovatie & Transformatie

    Neuro-adaptieve ai: volgende tech-revolutie start in Delft en Berlijn

    Data & AI

    Waarom AWS een oude server te pletter liet vallen

    Innovatie & Transformatie

    Atos breidt voetbal-activiteiten uit naar Zuid-Amerika

    test
    Innovatie & Transformatie

    Van interne tests naar succesvol extern gebruik

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs