Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Trage start Millennium Platform

17 september 1997 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Juni dit jaar is het Millennium Platform aangekondigd. Nu pas is bekend wie er zitting in nemen. Aan de praktische kant moet alles nog in de steigers worden gezet.

De officiële opdrachtgevers zijn de ministeries van EZ en Biza en de werkgeversorganisatie VNO-NCW. Zij delen de lasten. Er is een gezamenlijk budget van 4,5 miljoen gulden beschikbaar voor voorlichtingsactiviteiten. Daarnaast leveren de drie partijen elk twee millennium-specialisten aan een projectbureau dat de plannen van het platform uitvoert.
De definitieve samenstelling van het Millennium Platform is: ex-Philips topman J. Timmer (voorzitter), J. Holtslag (ministerie van Binnenlandse Zaken), A. Krol (Nederlandse Zorg Federatie), H. van der Laan (ministerie van Economische Zaken), H. Matthes (ex-Raet), R. van den Brink (ABN Amro), W. Jouwsma (Bronkhorst High-Tech) en J. Terlouw (oud-commissaris van de Koningin, provincie Gelderland).
Het platform wil organisaties bewust maken van het 2000-probleem en kennisuitwisseling bevorderen. De leden hebben een dubbele taak: intern toetsen ze de projectplannen en de voortgang daarvan, en extern propageren ze de platform-activiteiten in hun eigen sector.
Het projectbureau bestaat op dit moment uit een projectleider, P. Hagedoorn, en een secretaresse. Volgens Hagedoorn worden er zo snel mogelijk werkgroepen opgericht. Tijdens de voorbereiding is contact geweest met Taskforce 2000, de Britse equivalent, die al veel eerder een voorlichtingscampagne startte. Voor het opzetten van een eigen campagne zijn offertes aangevraagd. Waarschijnlijk maakt PA Consulting Group, die al eerder een nationaal millennium-onderzoek uitvoerde, de grootste kans op de opdracht.
Tekenend voor de trage gang van zaken is dat het Millennium Platform pas volgende maand voor het eerst vergadert. Ook moeten de leden zich de komende tijd nog verdiepen in de materie. Hagedoorn is het niet eens met de kritiek dat het te lang duurt. "Het duurt even voordat de capaciteit op orde is. Daarbij zat er ook een vakantieperiode tussen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: groeigeld voor Conpend en Basetime, Odin koopt Assyst (en meer)

    OpinieData & AI

    Agentic ai is geen buzzwoord, het is een gamechanger

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Injectie van 111 miljoen in PhotonDelta definitief

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Innovatiezone in Almere, grote Defensiedeal Pro Warehouse (en meer)

    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en managed services op de MSP Show & Service Desk Show in Utrecht

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs