Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Bedrijven zijn slecht voorbereid op calamiteiten

28 september 1997 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Nederlandse ondernemingen zijn in het algemeen onvoldoende voorbereid op calamiteiten als stroomuitval en computerstoringen en op diefstal. Nog geen 30 procent van de bedrijven kent een beveiligingsbeleid.

Computers worden bij grote bedrijven gemiddeld 2,2 keer per jaar gestolen. Kleine en middelgrote ondernemingen zijn ongeveer 1,5 keer per jaar slachtoffer van computer-diefstal.
Dit blijkt uit een onderzoek dat Kpmg Security Consulting samen met het Nipo heeft gedaan naar de beveiliging bij 250 bedrijven. Het bedrag dat met de diefstallen van computers is gemoeid, verschilt aanzienlijk: gemiddeld 7.500 gulden bij kleine en middelgrote bedrijven en vijftienduizend gulden bij grote ondernemingen.
Het onderzoek is uitgevoerd bij bedrijven met meer dan twintig werknemers uit verschillende branches. Ruim 80 procent van de ondervraagden vindt dat beveiliging veel aandacht verdient. Ongeveer driekwart van de geïnterviewden denkt dat het belang van beveiliging in het bedrijfsleven zal toenemen.
Stroomuitval is het meest voorkomende euvel: 41 procent van de onderzochte bedrijven heeft er regelmatig last van. Bij de kleine bedrijven komt het gemiddeld drie keer per jaar voor, bij de grote twee keer. Het gemiddelde schadebedrag bedraagt bij kleine ondernemingen ongeveer 45 duizend gulden en bij grote honderdduizend gulden.
Diefstal is het meest voorkomende met opzet veroorzaakte ongerief. Ruim een kwart van de bedrijven wordt regelmatig geplaagd door diefstal van voorraden, bedrijfsmiddelen en persoonlijke eigendommen. Diefstal van computers komt bij 14 procent van de bedrijven regelmatig voor. Bekend is dat werknemers de processor uit de PC op hun werk nogal eens verwisselen met een goedkopere uit hun eigen PC. Toshiba heeft de nieuwe Equium-lijn, waarmee het de Nederlandse desktop-markt betreedt, uitgerust met een voorziening daartegen. De beheerder kan op afstand al gemakkelijk zien of er iets in de computer is veranderd. Speciale software attendeert hem op veranderingen.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Rapport Wennink pleit voor veel ai, fotonica en halfgeleiders

    Innovatie & Transformatie

    Kort: IBM signaleert groei quantumcomputing, Microsoft forceert doorbraak in kankerstudies (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Stop niet bij taalmodel (maar breng je enterprise-ai naar volgende fase)

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Het beste lijstje van 2025

    Innovatie & Transformatie

    SandGrain krijgt 13,5 miljoen voor iot-beveiliging met hardware

    Innovatie & Transformatie

    Nxtgen: Nederlandse hightech moet strategische posities innemen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs